6 tipů, jak ušetřit při nákupu v online obchodě

Jak ušetřit při nákupu v online obchodě? Nakupování online není jen o kliknutí a čekání, až se kartonová krabice objeví před vašima vchodovými dveřmi.

S trochou extra úsilí můžete ušetřit spoustu peněz! Musíte jen vědět, co hledat, kde to hledat, a jak to získat levněji.

Pokud se nebojíte nakupovat oblečení nebo obuv, aniž jste si je vyzkoušeli a upřednostňujete nákupy v e-shopech s velkým sortimentem zboží, tak tu máme pro vás pár způsobů, jak snížit částku své příští objednávky při nákupu online.

Níže také najdete tipy, jak ušetřit za jídlo.

Jak ušetřit při nákupu v online obchodě

1. Bezplatná doprava

Neplaťte zbytečně za objednané produkty. Mnozí prodejci vám zajistí bezplatnou dopravu, pokud nakoupíte u nich nad určitou částku.

Takto se vám odvděčí většina e-shopů, které vám poskytnou poštovné zdarma na doručení zboží pro každou objednávku nad určitou sumu.

2. Jak ušetřit při nákupu? Zaregistrujte se do newsletteru

Mnozí prodejci vás odmění, když se zaregistrujete jako odběratel jejich newsletteru.

Kromě toho, že budete informováni o všech soutěžích, speciálních akcích, se jako první dozvíte o nejnovějších kolekcích a ušetříte při prvním nákupu.

Jak ušetřit při nákupu na internetu

Stačí se zaregistrovat prostřednictvím jednoduchého formuláře na stránce e-shopu a získáte slevu na nákup.

3. Staňte se členem klubu

Ať už jste nový nebo stálý zákazník atraktivní sleva vás nemine při každém nákupu, pokud se stanete členem klubu daného online obchodu.

Navíc tuto slevu lze kombinovat s jinými akcemi a speciálními nabídkami. Takový typ slevy je obvykle velmi exkluzivní, tedy nenabízejí ji běžným zákazníkům.

Určitě se vyplatí využít i tuto příležitost. Karty na slevy si můžete uspořádat ve Stocard aplikaci.

4. Bonusy na Facebooku

Jste aktivní na Facebooku? Tak tu máme pro vás další tip, jak ušetřit při nákupu. Staňte se fanouškem stránky vašeho oblíbeného e-shopu a budete informovány o aktuálních slevových akcích.

Zajímavé bonusy získáte také splněním jednoduchého zadání zodpovězené do komentáře a slevu máte v suchu.

5. Nákup přes cashback systém (=TOP tip, jak ušetřit při nákupu)

Představte si, že můžete získat část peněz zpět za nákup online, je to neuvěřitelné, že? Cashback systém nabízí množství slev a odměn při nákupech ve více e-shopech.

Jak to funguje? Jednoduše! Jde o portál, který nabízí nákup ve větším množství e-shopů se slevou až 25 % (vyzkoušejte cashback zde).

Není to však klasická sleva, kde dostanete zboží levnější, ale tzv. cashback systém, kde dostanete po každém nákupu jisté procento hodnoty vašeho nákupu zpět.

Zjistěte, přes odkaz výše, zda váš oblíbený e-shop není právě ve zmíněném cashback portálu.

Pasivní příjem Plnápeneženka cashback

 

6. Používejte slevové kódy

Jak ušetřit při nákupu? Předtím než budete nakupovat, vyhledejte si na internetu, zda můžete v daném obchodě uplatnit nějaký slevový kód.

Stačí do Google zadat název obchodu a dotaz na kód, např. „Datart slevový kód“ nebo upřesnit se zadáním konkrétního měsíce a roku „Datart slevový kód leden 2023“ a ukáže se vám spoustu výsledků.

Třeba najdete nějaké, které vám ušetří další peníze.

 

Jak ušetřit ještě více?
V tomto článku najdete mnoho dalších způsobů, jak ušetřit.

 

Pokud často nakupujete v online obchodech a chcete při tom ušetřit, nezapomeňte také na možné úspory v souvislosti s jídlem. Máme zde pro vás ještě pár tipů, jak ušetřit za jídlo.

 

7 tipů, jak ušetřit za jídlo

Jídlo tvoří podstatnou část výdajů většiny domácností.

Pokud je váš rozpočet pravidelně zatěžován velkými částkami vydanými za položky tohoto typu, připravili jsme pro vás krátký článek, který vám nabídne několik rad, jak v této oblasti ušetřit.

Jezte zdravě

Možná se vám to bude zdát paradoxní a těžko uvěřitelné, ale zdravé jídlo opravdu není spojené s vysokými náklady za pořízení.

Pokud se vyvarujete fastfoodům a jiným potravinám podobného typu, které nejsou zdravé, můžete měsíčně ušetřit velmi vysoké částky.

Ovoce, ovesné vločky, rýže anebo levné maso, jsou výborné zdroje kvalitních živin, které oproti nezdravým potravinám výrazně méně zatíží váš rozpočet.

Jak ušetřit na jídle při nákupu potravin (cereálie)

Jezte pravidelně

Pokud jíte 2x za den, nejenže to není vhodné pro vaše zdraví, ale pravděpodobně to bude přinášet také vyšší náklady.

Když po celý den nebudete jíst, večer budete velmi hladoví a zkonzumujete velké množství jídla. Snažte se rozdělit svůj jídelní plán do několika jídel menších porcí v průběhu celého dne.

Ideální variantou je pět jídel, přičemž den by měl začínat snídaní brzy po probuzení a končit posledním jídlem s dostatečným předstihem před spánkem.

Vyhledávejte slevy

Jestliže vyhledáváte levné potraviny, ale nechcete dělat příliš kompromisů v ohledu jejich kvality, dostáváte se do složité situace.

V tomto případě vám doporučujeme volit nákup takového jídla, které je aktuálně dostupné ve slevách.

Díky tomu dostane potraviny vysoké kvality za přijatelnou cenu a výrazně tak ulevíte vašemu rozpočtu.

Jezte doma

Vaše náklady na jídlo se velmi sníží, když přestanete navštěvovat restaurační a jiné stravovací zařízení a budete namísto toho preferovat přípravu jídla v domácím prostředí.

Pokud se stravujete jinde, vždy zaplatíte za jídlo nesrovnatelně vyšší částky, protože do jeho ceny se kromě běžných nákladů promítají i další vstupy.

Využívejte sezónní potraviny

Snažte se co nejvíce využívat potravin, které jsou během určitých ročních období pravidelně k dispozici za nižší ceny.

Ideální variantou je samozřejmě využívání ovoce a zeleniny z vlastní zahrádky, ale i pokud tyto možnosti nemáte, stále bude mnohem výhodnější jíst právě ty potraviny, které jsou momentálně sklízeny a díky tomu je jejich cena mnohem nižší než mimo sezónu.

Ušetřete i za pití

Nezapomínejte, že pokud popíjíte drahá pití, vaše náklady na stravu se budou výrazně zvyšovat. Pokuste se proto v co největší míře pít vodu z vodovodu.

Kromě toho, že tím potěšíte svou peněženku, uděláte také něco pro své zdraví. Organismus přijímá obyčejnou vodu samozřejmě mnohem lépe než různé slazené nápoje.

Nepřehánějte to

Vždy myslete na to, že hlavním cílem vašeho sestaveného jídelníčku by měla být především jeho vhodnost z pohledu trvale udržitelného životního stylu.

Šetřit na jídle, při zachování tohoto principu není vyloučené, ale jiná cesta není ideální variantou.

Dbejte proto na kvalitu potravin a nenakupujte nekvalitní stravu jen pro několik ušetřených korun. Kvalitní jídlo nikdy nebude špatnou investicí.

TIP: Získejte odměnu 500 nebo 1000 Kč za založení účtu. Jak na to?

Máte nějaké vlastní oblíbené online nákupní triky? Nebo oblíbené aplikace, přes které se dají získat slevy? Sdílejte je níže!

Uvítáme, když se tento příspěvek stane zdrojem pro sdílení tipů, jak ušetřit při nákupech online.