17 tipů (na místa), kam schovat peníze

Kam schovat peníze? Těchto 17 tipů vám pomůže důmyslně ukrýt peníze před kýmkoli. Podívejte se na zajímavé možnosti skrýší v tomto článku.

Kam schovat peníze

Řada lidí přechovává podstatnou část svých ušetřených peněz na bankovním účtu. Někteří jsou však vůči bankám skeptičtí a preferují možnost úspory uchovávat doma.

To však představuje bezpečnostní riziko, zejména v případě, že by se do domu vloupal zloděj. Naštěstí existuje více možných míst, kam schovat peníze, u nichž máte šanci, že je tam nikdo nenajde – anebo se k nim nebude schopný dostat.

 

17 tipů na místa, kam schovat peníze

 

1) Pod stolní lampu

Jestliže máte doma stolní lampu, můžete peníze umístit pod ni. Většinu lidí nenapadne se tam podívat – maximálně tak ty, kteří by uklízeli a chtěli pod lampou vysát.

 

2) Pod žehlicí prkno

Ne každý má doma žehlicí prkno, někdo prostě žehlí na stole.

Schovejte peníze pod žehlicí prkno

Ale pokud jste vlastníky žehlicího prkna, můžete bankovky jednoduše schovat pod potah žehlicího prkna – a protože žehlička potah nepropálí, nemusíte se obávat, že byste bankovky během žehlení poškodili.

 

3) Do lahvičky od léků

Válí se vám doma prázdné lahvičky od léků? Pokud máte nějaké neprůhledné lahvičky, můžete je použít jako úložiště peněz.

Ideálně vyberte takový lék nebo přípravek, který lidé běžně nepoužívají – favoritem v tomto směru je například projímadlo. Obdobnou variantou je peníze umístit do prázdné krabičky od léků.

 

4) Do vázy

Tímto uschováním peněz zabijete dvě mouchy jednou ranou – zkrášlíte si domov a zároveň schováte peníze někam, kde je nikdo hledat nebude.

Peníze schované v kytkách

Peníze umístěte do vázy a zakryjte je umělými květinami. Umělé květiny nikdo zalévat nebude ani se nestane, že by je na rozdíl od zvadlých skutečných květin chtěl vyhodit.

 

5) Pod televizi

Ne každý má v dnešní době doma klasickou televizi – mnozí lidé si vystačí s televizní kartou na počítači. Ale pokud to není váš případ, není nic jednoduššího než bankovky umístit pod televizi.

Jde o obdobný tip jako u schování peněz pod lampu. Jen se ujistěte, že televizi a její okolí čistíte vy a nikoliv někdo jiný!

 

6) Do kalkulačky

Jestliže používáte klasickou kalkulačku a nikoliv pouze tu na mobilu nebo v počítači, můžete ji využít ke schování peněz. Funguje to trošku podobně, jako když si studenti schovávají do kalkulaček taháky.

schovejte peníze do kalkulačky

Odšroubujte její zadní část, peníze vložte dovnitř a poté krytku znovu přišroubujte. Kalkulačka je tak běžným domácím i kancelářním vybavením, že by jí žádný zloděj nevěnoval víc než jen krátký pohled.

 

7) Do mrazáku

Možná znáte tip, že je dobré zmrazit kreditní kartu, pokud má někdo problémy s přílišným utrácením peněz. Stejně tak je ale mrazák místem, který může skrýt vaše úspory – od platební karty přes papírové bankovky až po zlaté mince.

Jen je nezapomeňte před uschováním umístit do plastového sáčku se zipem, aby nedošlo k jejich případnému poškození.

 

Získejte peněžní bonusy zdarma
200 Kč nebo 500 Kč? Podívejte se na tyto odměny, které můžete bezplatně získat.

 

 

8) Do spíže

Pokud zrovna není hladový, spíž je poslední místo, kam by se zloděj díval. Využijte toho a umístěte peníze do prázdných krabic od cereálií, sáčků od mouky, krabiček od kávy a čaje… Představivosti se v tomto směru meze nekladou.

Jen se ujistěte, že jste předtím danou krabici či sáček pořádně vyčistili – mít bankovky ušpiněné od zbytků mouky je něco, čeho se většina lidí chce vyvarovat.

 

9) Do trezoru

Možná trochu nudné a neoriginální, ale zato účinné. Trezory se dají sehnat v různých velikostech a cenově od pár stovek korun.

Nezapomeňte, že existují také sejfy, které ochrání peníze nejen před zlodějem, ale také třeba před požárem.

>>Ucelený přehled trezorů a sejfů naleznete zde (včetně cen).

trezory kam schovat peníze

 

10) Do šatníku

Zejména dámský šatník naplněný desítkami kousků oblečení je v tomto směru vděčnou skrýší. Nikdo nebude mít trpělivost se probírat každou bundou, mikinou, kalhotami a dalšími, jen aby v kapsách i jinde objevil náhodně poschovávané bankovky.

Kam schovat peníze? Velkým favoritem je srolovat peníze do ruličky a vložit je do ponožek. Ponožek má většina lidí opravdu hodně, což znamená, že mají i hodně potenciálních míst pro uložení úspor.

 

11) Za šuplíkem

Nikoliv V ŠUPLÍKU – do šuplíků se každý zloděj podívá. Ne všichni však vědí, že šuplíky zpravidla nedoléhají až ke konci zásuvného prostoru. Využijte toho, vložte peníze do obálky a připevněte ji izolepou k zadní části šuplíku – i když ho někdo otevře, dozadu neuvidí a bankovky zůstanou v bezpečí.

 

Jak vydělat peníze?
37+ tipů na vydělávání peněz najdete zde. 

 

12) Uvnitř nepoužívané hračky

Jestliže máte už poněkud odrostlé děti a doma vám leží staré hračky, využijte toho. Vložte peníze do panenky, ukliďte ji a užívejte si pocit, že vašim úsporám nic nehrozí. Jen se ujistěte, že se k podobně vylepšeným hračkám nedostanou žádné děti nebo že se je někdo znenadání nerozhodne vyhodit.

 

13) Do země

Lidé žijící v bytech tento tip pravděpodobně neocení – ale ti, kteří mají vlastní zahradu nebo aspoň dvůr, ho mohou směle použít. Umístěte peníze do pevné nádoby a zakopejte ji pod zem na dvoře nebo v zahradě. Hlavně nezapomeňte, kam jste je zakopali!

zakopat peníze do země

Jestli se chcete ujistit, že se výše popsaný hororový scénář nestane skutečností a máte doma psa, jednoduše peníze zakopejte pod psí boudu. Takhle nikdy nezapomenete na to, kde se nacházejí a můžete je kdykoliv znovu v případě potřeby vykopat.

 

14) Do banky

Kam schovat peníze? Dejte si peníze raději do banky na účet (třeba tento účet je zcela zdarma a navíc nabízí spoustu výhod) nebo využijte bezpečnostní schránku.

 

15) Do fotoalba

Dokážete si představit zloděje, který se rozhodne si prohlédnout vaše rodinná fotoalba? My také ne. Namixujte fotky s penězi anebo fotky vynechejte úplně a místo toho do rámečků ve fotoalbu vložte peníze.

Schované peníze ve fotoalbu

Rodinná fotoalba zpravidla zajímají právě jen danou rodinu, a nikoho jiného, takže vaše finance by měly být v bezpečí.

 

16) Uvnitř smradlavých sportovních bot

Toto možné místo, kam schovat peníze, mluví samo za sebe, ale pro jistotu si ho krátce rozeberme.

Najděte nejsmrdutější sportovní boty, které máte, pro jistotu se v nich ještě po náročném dni stráveném prací projděte bez ponožek a potom do nich umístěte bankovky. Nikdo se zdravým rozumem nebo aspoň fungujícím čichem se bot nebude chtít dotknout.

 

17) Do falešných knih

Na závěr se jako varianta nabízí falešné knihy, které uvnitř místo příběhů skrývají trezor, kam můžete peníze zamknout. Jestliže doma máte v knihovničce řadu knih, jedna falešná mezi ně hravě zapadne.

Stejně jako u oblečení v šatníku platí, že zloději nebudou mít čas ani chuť individuálně prolistovávat každičkou knihu. Bezpečnostní schránky ve tvaru knih snadno zakoupíte za přívětivou cenu na internetu.

TIP na falešné knihy
Pořiďte si tuto nenápadnou falešnou knihu na peníze a cennosti, kterou lze navíc i zamknout. 

Kam schovat peníze (kniha)Kniha trezor na schování peněz