11 nejlepších platforem pro P2P investice (recenze + bonusy)

Nejlepší P2P platformy pro P2P investice

Recenze nejlepších P2P platforem pro P2P investice. Podívejte se na výhody, nevýhody a na co si dát pozor. Uvnitř najdete bonusy na P2P investice.

Pokud si chcete půjčit peníze, pak přejděte na P2P půjčky, pokud chcete do P2P půjček investovat pokračujte ve čtení níže.

 

Znáte nejlepší P2P platformy pro P2P investice?

Půjčky typu P2P nebo-li „peer-to-peer“ představují zajímavý způsob, jak investovat peníze a získat výhodný výnos. Jaké jsou oblíbené crowdfundingové, P2B či P2P platformy pro peer to peer investice, co nabízejí, kolik peněz potřebujete, jakých výnosů můžete dosáhnout a jaké jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte právě v tomto článku.

 

1. Mintos: nejlepší platforma (nejen) pro P2P investice do půjček

Mintos logo

Mintos je investiční P2P platforma určená pro zkušené investory i úplné začátečníky v této oblasti. Funguje od roku 2015 a již se stihla stát největším investičním tržištěm tohoto typu. V současnosti služby platformy využívá přes 280 tisíc investorů.

Mintos se orientuje na investování do úvěrů. Ty dostává od partnerských společností z celého světa, s nimiž udržuje spolupráci. Každou společnost přitom pečlivě prověřuje, aby zajistil co největší solidnost úvěrových společností, do nichž mohou zájemci následně investovat.

Výhodou je, že Mintos není určený pouze pro lidi, kteří mají zájem investovat velké množství peněz. Investice totiž začínají již na 10 eurech za úvěr, nebo odpovídající částce v dalších rozšířených světových měnách. Po vytvoření účtu na stránce můžete buď využít automatické možnosti investování, které jsou vhodné pro začátečníky, nebo si investiční portfolio nastavit manuálně. Kompletní recenzi Mintos najdete zde.

Vytvoření účtu je zdarma, což představuje další plus.

Nejlepší p2p platforma pro p2p investice může být Mintos

Výdělky na portálu Mintos se liší podle toho, nakolik jste ochotní do investování vložit. Mintos uvádí, že od doby založení služby si investoři na úrocích vydělali již přes 88 milionů euro. Jako nejvhodnější strategii pak doporučuje investovat aspoň 500 euro ročně, což u 90 procent investorů, kteří tak učiní, vede k výdělkům aspoň 10 procent nebo více.

Mintos nabízí tři typy investování, přičemž průměrné výnosy například u typu investování Invest & Access činí 11,41 procenta. Všechny tři typy investování jsou bez poplatků, poskytují diverzifikaci investic a začínají na výše zmíněných 10 eurech.

Na Mintos je dostupných spousta informací, které vám pomohou se rozhodnout, do jakého úvěru investovat. Portál například uvádí průměrnou úrokovou sazbu dostupných půjček. Mimo jiné nabízí možnost vámi již získané výdělky znovu investovat, aby vám do budoucna přinesly ještě větší finanční zisk. Peníze si také můžete kdykoliv z portfolia vybrat.

Snadno ho spravujete online a nemusíte pro jeho vedení mít žádné speciální technické znalosti, což Mintos činí užitečným portálem pro všechny začínající i zkušenější investory.

 

2. Bondster: P2B investice do půjček (+ 1% bonus)

Dalším vysoce přehledným a na ovládání intuitivním investičním portálem, který je dostupný v češtině, je Bondster. Již na úvodní stránce uvidíte investiční kalkulačku, která vám po zadání doby, po niž chcete investovat (1 rok až 20 let) a částky, již byste rádi investovali (10 tisíc až 200 tisíc korun) vypočítá průměrný očekávaný výnos vaší investice, který se většinou pohybuje okolo 10 až 12 procent.

Bondster kalkulačka

Bondster níže na stránce uvádí průměrné roční výnosy v českých korunách a v eurech. V tom prvním případě jde o výnos 7,17 procent, v druhém o 12,45 procent. V současnosti na portálu investuje přes 9 tisíc investorů, kteří na úrocích již získali přes 34 milionů korun.

Postup investování je jednoduchý. Žadatel si půjčí peníze od poskytovatele, a za půjčku ručí například nemovitostí. Poskytovatel nabídne půjčku k investici na Bondster. Investor, tedy vy, si následně z nabídky dostupných půjček vybere tu, která ho zajímá, a investuje do ní. Jak dlužník půjčku splácí, Bondster vám pravidelně připisuje splátku a úroky z ní.

Bondster se zaměřuje na široký okruh půjček, do nichž můžete investovat. Máte tak na výběr z hypoték, leasingů, spotřebitelských úvěrů, a dalších. Vždy však jde o pečlivě prověřené úvěry s historií splácení, aby došlo k naprosté minimalizaci případného rizika.

>>Získejte BONUS 1 % navíc z vašich investic v prvních 90 dnech přes tento odkaz

V případě zájmu můžete začít investovat okamžitě. Investor neplatí žádné vstupní poplatky, účet na portálu si snadno zřídí online. Všechny následné kroky, včetně investic samotných a vybírání peněz zpět na váš účet, snadno provádíte přes internet a v případě dotazů se můžete kdykoliv obrátit na zkušené investiční poradce.

Oblíbené P2P investice jsou do půjček v EUR, jejichž poskytovatelé nabízejí garanci vrácení peněz v případě nesplácení dlužníkem.

 

3. Estate Guru: nejlepší platforma (nejen) pro P2P investice do nemovitostí (+0,5% bonus)

estateguru logo

Tato P2P platforma existuje ve více jazykových verzích, v české ji však – aspoň prozatím – nenajdete. Jak již název napovídá, Estate Guru se zaměřuje na trh s nemovitostmi a svým investorům umožňuje získávat peníze formou investic do nemovitostí v nejrůznějších evropských zemích, jako je například Německo, Finsko, Estonsko, a další.

Svůj účet si v případě zájmu snadno vytvoříte online zde.

Přehledná kalkulačka v sekci „Invest“ vám po zadání částky, již chcete investovat, a očekávané doby trvání investice vypočítá předpokládanou návratnost. Nemusíte se bát, že byste na investici kvůli kurzu zahraničních měn neměli peníze. Estate Guru umožňuje s investicemi začínat již na 50 eurech, maximum je pak 25 tisíc euro. Doba investice se pohybuje mezi 9 až 24 měsíci.

Nejlepší p2p platforma může být EstateGuru i pro P2P investice do nemovitostí

Postup investice je jednoduchý. Po registraci zde umístíte své peníze do virtuálního účtu. Vyberete si půjčku, do níž chcete investovat. Výhodou je, že pokud daná půjčka nezíská dostatečný počet zájemců, peníze na ni vynaložené se vám vrátí zpět do vašeho účtu.

V opačném případě Estate Guru pečlivě ověří žadatele, a pokud ho schválí, jakmile začne žadatel půjčku splácet, úroky z ní vám budou chodit do vašeho účtu. Odtud je můžete přesunout do banky nebo naopak investovat do jiného projektu. Kompletní recenzi najdete zde.

Estate Guru jako průměrnou návratnost investice uvádí 11,87 procent. Do dnešního dne na tomto portálu investovalo přes 45 tisíc lidí, kteří si dohromady vydělali více než 13 milionů euro.

 

4. Rendity: investice do větších nemovitostí v Německu a Rakousku

rendity logo

Dalším portálem, který vám snadno umožní investovat do nemovitostí, je Rendity. Na rozdíl od Estate Guru je počáteční investice vyšší – začíná na minimálně 500 eurech. Na druhou stranu Rendity investuje do větších, a potenciálně i výnosnějších a atraktivnějších projektů v Německu a Rakousku. Investování opět probíhá online a jednoduchý systém vám umožní si vytvořit široké portfolio projektů, do nichž můžete investovat.

Rendity nabízí na výběr z více nemovitostí, do nichž můžete investovat, a ke každé přidává podrobné informace, které vám pomohou se rozhodnout. Výhodou je, že u každé nemovitosti nesmí chybět očekávaný roční výnos, stejně jako doba trvání investice. To jsou často nejdůležitější faktory, které potenciální investory zaujmou jako první.

Platforma Rendity nabízí investice do nemovitostí

Co se příjmů týče, Rendity zaručuje rozesílání příjmů z úroků v intervalu co tři měsíce. Nemovitosti, do nichž lze investovat, mají prokazatelné předchozí placení nájmů, takže se investor nemusí obávat, že by zdroj příjmu z nich znenadání vyschnul. Rendity se totiž orientuje na pronajímané nemovitosti. Pokud se navíc nedokážete rozhodnout, do jaké nemovitosti investovat a kolik peněz do ní vložit, Rendity nabízí online průvodce, který vám pomůže.

Dalším kladem je, že spravování účtu i investování je zcela zdarma, neplatíte za něj žádné skryté poplatky navíc. Rendity sice neuvádí průměrný celkový výnos, ale na portálu najdete přehled úspěšně financovaných projektů, a podle nich si můžete udělat obrázek o předchozích výsledcích tohoto investičního portálu.

Roční výnos se zpravidla pohybuje od 4,50 do 7 % v závislosti na konkrétním projektu. Stránka pak existuje v anglické i německé jazykové mutaci.

 

5. Brickstarter: investice do dovolenkových nemovitostí ve Španělsku

Brickstarter logo

Další investiční P2P platformou (resp. crowdfundingovou), kterou zmíníme v tomto přehledu, je Brickstarter. Jde o platformu, která se specializuje na dovolenkové nemovitosti k pronájmu hlavně ve Španělsku.

Brickstarter klade důraz na minimum snahy, které musí investor vynaložit. Zmiňuje, že po zahájení investování si budete vydělávat až 5 procent ročně, dokud nebude daný projekt plně financován. Obdobně jako Rendity, i Brickstarter u nemovitostí, do nichž můžete investovat, předem uvádí očekávaný výnos, podle něhož se můžete rozhodnout, která nemovitost či nemovitosti by vás zajímaly nejvíce.

Brickstarter platforma pro investice do nemovitostí

Minimální investice začíná na velice přijatelných 50 eurech. Od okamžiku, kdy investujete do libovolného projektu, si budete vydělávat 5 procent investované částky, dokud projekt nebude plně funkční. To je velké plus, neboť tak budete dostávat peníze i z nemovitostí, které momentálně nejsou v provozu a není možné si je pronajmout.

Postup je následující: Vyberete zde nemovitost a částku, kterou chcete investovat. Jakmile je nemovitost plně financovaná, Brickstarter ji vylepší a renovuje tak, aby byla co nejatraktivnější pro turisty. Nemovitost následně začne fungovat a je k dispozici k pronájmu.

O všechny jeho sounáležitosti se stará Brickstarter a investor samotný tak nemusí nic řešit, a stále pravidelně dostává peníze. Tento proces končí v okamžiku, kdy Brickstarter nemovitost prodá a získané zdroje rozdělí mezi investory, kteří do dané nemovitosti předtím vložili své finanční zdroje.

Po celou dobu investice nebo klidně před jejím zahájením se pak snadno můžete obrátit na odborníky z portálu, kteří vám v případě jakýchkoliv nejasností pomohou.

 

6. Wisefund

 

Wisefund logo

P2P platforma Wisefund se zaměřuje na podnikatele, kteří k dosažení svého cíle potřebují finanční injekci. Investoři, kteří jim půjčí, se následně mohou těšit z úspěchů jejich podnikání a z návratnosti, kterou jim jednotlivé projekty přináší. Na Wisefund v současnosti působí skoro 2 tisíce investorů, kteří podpořili již 23 projektů.

Investice do půjček přes wisefund

Již na úvodní stránce vidíte přehled několika projektů. Každý z nich obsahuje dobu půjčky, klíčovou částku, která se vybírá, aktuální stav – a pro investory tu nejzajímavější část – úrokovou míru. Komu by náhodou přehled nestačil, na webu je i kalkulačka, díky níž si můžete vypočítat návratnost svých investic.

Založení účtu na Wisefund je jednoduché, zabere pouze několik minut. Výhodou je minimální částka potřebná k investici, která začíná již na 10 dolarech. Investor si následně vybere úrok a dobu investování a může začít portál Wisefund plně využívat.

 

7. AXIAFUNDER: platforma pro financování právních případů

Axiafunder logo

AXIAFUNDER se zaměřuje na neobvyklou oblast investování. Jsou jí soudní spory, které dle informací uvedených na stránkách investorům přináší potenciální návratnost 20 až 30 procent ročně.

Využívání portálu je velmi jednoduché. V sekci investování najdete nabídky, do nichž můžete investovat. U každé nabídky se nachází stručný popis daného případu a především to, jaké jsou vyhlídky investice, například její návratnost.

Do každé nabídky může peníze vložit větší množství lidí, což v praxi znamená, že nemusíte investovat příliš mnoho – zisky se pak proporčně rozdělí mezi všechny stávající investory.

Axiafunder je pravděpodobně nejlepší platforma na investice do právních sporů

AXIAFUNDER jako výhody investování uvádí vysokou návratnost a pečlivé vybírání nabídek, které investorům předkládají. Všechny soudní spory jsou předmětem přísného ohodnocení předtím, než se na portálu vůbec k investici objeví. AXIAFUNDER tím zaručuje, že lidé, kteří s nimi spolupracují, nebudou ve své investiční činnosti s vysokou pravděpodobností tratit.

K největšímu vyplácení prostředků dochází zejména poté, co je soudní spor, do něhož zájemci investovali, uzavřen a všechny náklady proplaceny. Na druhou stranu je tu to riziko, že pokud soudní spor skončí neúspěšně pro stranu, která získala peníze díky investici, investorům se vynaložené finanční prostředky pravděpodobně nevrátí – aspoň rozhodně ne všechny.

Jistá míra rizika je nicméně běžná v jakékoliv oblasti investování a žádný portál nezaručuje stoprocentní úspěšnost.

AXIAFUNDER je přístupná pro obyvatele Velké Británie i Evropské unie. Minimální částka investice pak obvykle začíná na 500 librách, ale v některých případech může být nižší nebo naopak vyšší, to závisí nabídku od nabídky. Konečně, pokud dojde ke zrušení nabídky, investorům se navrátí všechny finanční prostředky, které do ní předtím vložili.

Portál je dostupný pouze v angličtině, proto je vhodný pro ty, kteří anglicky umí na dostatečné úrovni, ostatní lidé se zájmem investovat mohou svou činnost vždy zahájit u investičních portálů, které existují i v českém jazyce.

 

8. EVOEstate: agregátor nemovitostních investic

Evoestate logo

Na rozdíl od AXIAFUNDER se platforma EVOEstate věnuje mnohem obvyklejší oblasti investičního trhu, kterou jsou nemovitosti. Co oba weby zato spojuje, je to, že jsou pouze v angličtině.

EVOEstate funguje jako agregátor a shromažďuje větší množství různých investičních nabídek z jiných crowdfundingových a P2P (P2B) platforem zaměřených na nemovitosti.

EVOEstate umožňuje začít investovat s mnohem nižšími částkami než AXIAFUNDER. Nejnižší možná investice začíná na 50 eurech. Na portálu jsou dostupné investiční příležitosti z 10 různých zemí a návratnost dosahuje až 18 procent ročně.

EVOEstate si zakládá na tom, že díky chytrému systému automatického investování je snadný pro zacházení. A to i v případě, že investor doposud neměl s podobným typem portálu žádné zkušenosti.

Evoestate agregátor crowdfundingových investic z celého světa

Stránka se primárně orientuje na tři typy investicí související s trhem s nemovitostmi:

Nejméně rizikovou oblastí je pronájem nemovitostí, u nějž můžete očekávat návratnost 3 až 6 procenta ročně a máte možnost investovat do více nemovitostí napříč Evropou, nemusíte se omezit pouze na jedinou nemovitost.

Druhou možností je investovat do půjček s pevným úrokem. V tomto případě fungujete na obdobném principu jako banka a poskytujete prostředky pro realitní společnosti. U tohoto typu investice návratnost činí 8 až 13 procent za rok.

Třetí, nejlépe vynášející, ale zároveň i nejrizikovější variantou, je investování do majetkového podílu. Stáváte se spoluvlastníkem, díky čemuž můžete získat návratnost 14 až 30 procent za rok, ale míra rizika je zde pochopitelně vyšší.

Díky možným typům investic EVOEstate usnadňuje vytvořit si diverzifikované portfolio, což je metoda, která tvoří základ úspěšného investování. Zřízení účtu na platformě je velice jednoduché a probíhá pouze online. Jakmile je účet hotový, investor se může pustit do investování a získané finanční prostředky si pak může kdykoliv vybrat na svůj účet.

 

9. TFGCrowd: crowdfundingové investice do projektů

TFGCrowd logo

Další investiční P2P/P2B platformou typu, kterou zmíníme v tomto přehledu, je TFGCrowd. Jak již název napovídá, platforma je opět v angličtině. Co je na ní sympatické, je široký okruh možných investic, z nichž každá spadá do jiného odvětví. To TFGCrowd odlišuje od většiny prověřených portálů, které na internetu fungují.

Na portálu najdete přehled aktuálně probíhajících nabídek. Uvidíte, kolik je třeba investovat a kolik již investovali jiní lidé. O každém projektu si můžete prostudovat podrobné informace a podle toho se rozhodnout, jestli vám vyhovuje a chcete investovat právě do něj.

Co se různých nabídek týče, jde o opravdu rozmanité okruhy. Tak například můžete investovat do přírodní vlasové kosmetiky, betonových bloků, nebo kamionové dopravy. Nic vám potom nebrání v tom, abyste investovali do více rozdílných projektů, a opět si tak vytvořili diverzifikované portfolio, bez kterého se žádný úspěšný investor neobejde.

TFGCrowd platforma pro P2P investice a jiné

Vytvořit si na portálu účet a začít investovat je ještě jednodušší než u výše zmíněných. Po vyplnění online formuláře by TFGCrowd měl váš účet schválit přibližně v rámci tří hodin. Poté se již můžete pustit do investování a začít tak, že převedete částku k investování z bankovního účtu.

Tato možnost je otevřená pro všechny obyvatele států Evropské unie, Českou republiku nevyjímaje. Minimální částka, kterou můžete investovat, činí 100 euro. Výhodou je, že se nemusíte bát žádných skrytých poplatků, ani za zřízení účtu a jeho následné vedení.

Vyplácení peněz probíhá ve dvou vlnách. K vyplacení úroků dochází co každý měsíc. Proplacení investice proběhne po ukončení projektu. Vydělané finanční prostředky si můžete nechat poslat na svůj běžný bankovní účet, dejte si ovšem pozor, abyste na investičním účtu měli aspoň 50 euro, což je nejnižší možná částka pro výběr peněz.

V případě jakýchkoliv nejasností můžete pracovníky TFGCrowd kontaktovat, to ostatně platí o investičních portálech zmíněných v tomto článku.

 

10. Upvest: crowdfundingová platforma do českých a slovenských developerských projektů (+500 Kč bonus)

upvest logo s kb

S platformou Upvest je spojená skupina Komerční banky, která do ní kapitálově vstoupila.  Na platformě je možné investovat od 5000 Kč do nemovitostí formou participace na dluhovém financování různých developerských projektů.

Upvest p2p investice do nemovitosti přes p2p platformu

Nad výběrem projektů dohlíží investiční komise a každý projekt musí projít nejen důkladnou investiční analýzou, ale také komerční, právní a technickou prověrkou. V průběhu projektu dochází také ke kontrole investice, zda je vše podle plánu a investorovi je zasílán pravidelný report.

>>BONUS 500 Kč zdarma: při registraci přes tento odkaz získáte 500 Kč navíc k vaší investici

Roční výnos se pohybuje mezi 4 až 9 % a splatnost mezi 1 až 3 roky.

 

11. RONDA INVEST: P2B platforma pro vydělávání na úvěrech zajištěných nemovitostmi (+250 Kč bonus)

Ronda Invest logo

Česká platforma, kde je možné investovat online od 10 000 Kč (v některých případech již od 1 000 Kč) do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi. Lze si vytvořit své vlastní portfolio z více investiční příležitostí.

Investiční příležitost Ronda Invest
Každý projekt je řádně prověřen a až poté je zcela financován společností RONDA INVEST. Poskytnuté úvěry jsou spláceny a po určité době (pokud je platební morálka v pořádku) společnost RONDA INVEST úvěr poskytne na platformě k investici také dalším investorům. Bonus 250 Kč získáte po investici v min. výši 10000 Kč.

Roční výnos může být až 6 % p.a., splatnost 1 až 5 let.

 

P2P investice prostřednictvím nejlepších P2P platforem se stávají oblíbeným doplňkem investičních portfolií. Pokud vás zajímá kam investovat, podívejte se na tyto aktuální investiční příležitosti.

ZÍSKEJTE NYNÍ AŽ 1500 KČ ZDARMA OD mBANKVÍCE INFORMACÍ
+