9 nejlepších platforem pro P2P investice [recenze+bonusy]

Recenze nejlepších P2P platforem pro P2P investice. Podívejte se na výhody, nevýhody a na co si dát pozor. Uvnitř najdete bonusy na P2P investice.

Pokud si chcete půjčit peníze, pak přejděte na P2P půjčky, pokud chcete do P2P půjček investovat pokračujte ve čtení níže.

 

Znáte nejlepší P2P platformy pro P2P investice?

Půjčky typu P2P nebo-li „peer-to-peer“ představují zajímavý způsob, jak investovat peníze a získat výhodný výnos.

Jaké jsou oblíbené crowdfundingové, P2B či P2P platformy pro peer to peer investice, co nabízejí, kolik peněz potřebujete, jakých výnosů můžete dosáhnout a jaké jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte právě v tomto článku.

 

1. Bondster: P2B investice do půjček (+1 % bonus)

Bondster logo nové

Dalším vysoce přehledným a na ovládání intuitivním investičním portálem, který je dostupný v češtině, je Bondster.

Bondster uvádí průměrný roční výnosy v českých korunách a v eurech. V tom prvním případě jde o výnos 7,82 procent, v druhém o 14,09 procent.

Počet investorů na Bondster - čísla

Postup investování je jednoduchý. Žadatel si půjčí peníze od poskytovatele, a za půjčku ručí například nemovitostí. Poskytovatel nabídne půjčku k investici na Bondster.

Investor, tedy vy, si následně z nabídky dostupných půjček vybere tu, která ho zajímá, a investuje do ní. Jak dlužník půjčku splácí, Bondster vám pravidelně připisuje splátku a úroky z ní.

Bondster se zaměřuje na široký okruh půjček, do nichž můžete investovat. Máte tak na výběr z hypoték, leasingů, spotřebitelských úvěrů, a dalších.

Vždy však jde o pečlivě prověřené úvěry s historií splácení, aby došlo k naprosté minimalizaci případného rizika.

>>Získejte BONUS 1 % navíc z vašich investic v prvních 90 dnech přes tento odkaz

V případě zájmu můžete začít investovat okamžitě. Investor neplatí žádné vstupní poplatky, účet na portálu si snadno zřídí online.

Všechny následné kroky, včetně investic samotných a vybírání peněz zpět na váš účet, snadno provádíte přes internet a v případě dotazů se můžete kdykoliv obrátit na zkušené investiční poradce.

Oblíbené P2P investice jsou do půjček v EUR, jejichž poskytovatelé nabízejí garanci vrácení peněz v případě nesplácení dlužníkem.

 

2. Mintos: nejlepší platforma (nejen) pro P2P investice do půjček

Mintos logo

Mintos je investiční P2P platforma určená pro zkušené investory i úplné začátečníky v této oblasti. Funguje od roku 2015 a již se stihla stát největším investičním tržištěm tohoto typu.

V současnosti služby platformy využívají statisíce investorů z celého světa.

Mintos se orientuje na investování do úvěrů. Ty dostává od partnerských společností z celého světa, s nimiž udržuje spolupráci.

Každou společnost přitom pečlivě prověřuje, aby zajistil co největší solidnost úvěrových společností, do nichž mohou zájemci následně investovat.

Mintos aplikace pro Apple a Android

Výhodou je, že Mintos není určený pouze pro lidi, kteří mají zájem investovat velké množství peněz.

Investice totiž začínají již na 50 eurech, nebo odpovídající částce v dalších rozšířených světových měnách.

Po vytvoření účtu na stránce můžete buď využít automatické možnosti investování, které jsou vhodné pro začátečníky, nebo si investiční portfolio nastavit manuálně.

Kompletní recenzi Mintos najdete zde.

Vytvoření účtu je zdarma, což představuje další plus.

Výdělky na portálu Mintos se liší podle toho, nakolik jste ochotní do investování vložit.

Mintos nabízí tři typy investování, přičemž průměrné roční výnosy například u přednastaveného portfolia Mintos Core činí 11,4 procenta.

U vlastního portfolia Mintos Custom činí 5 až 21 procent a Manuální investování může vynést také 5 až 21 procent.

Všechny tři typy investování jsou bez poplatků, poskytují diverzifikaci investic a začínají na výše zmíněných 50 eurech.

Investovat však lze i do dluhopisů či ETF.

Na Mintos je dostupných spousta informací, které vám pomohou se rozhodnout, do jakého úvěru investovat. Portál například uvádí průměrnou úrokovou sazbu dostupných půjček.

Mimo jiné nabízí možnost vámi již získané výdělky znovu investovat, aby vám do budoucna přinesly ještě větší finanční zisk. Peníze si také můžete kdykoliv z portfolia vybrat.

Snadno ho spravujete online a nemusíte pro jeho vedení mít žádné speciální technické znalosti, což Mintos činí užitečným portálem pro všechny začínající i zkušenější investory.

 

3. Estate Guru: nejlepší platforma (nejen) pro P2P investice do nemovitostí (+0,5 % bonus)

estateguru logo

Tato P2P platforma existuje ve více jazykových verzích, v české ji však – aspoň prozatím – nenajdete.

Jak již název napovídá, Estate Guru se zaměřuje na trh s nemovitostmi a svým investorům umožňuje získávat peníze formou investic do nemovitostí v nejrůznějších evropských zemích, jako je například Německo, Finsko, Estonsko, a další.

Svůj účet si v případě zájmu snadno vytvoříte online zde.

Přehledná kalkulačka v sekci „Invest“ vám po zadání částky, již chcete investovat, a očekávané doby trvání investice vypočítá předpokládanou návratnost.

Nemusíte se bát, že byste na investici kvůli kurzu zahraničních měn neměli peníze. Estate Guru umožňuje s investicemi začínat již na 50 eurech, maximum je pak 25 tisíc euro.

Doba investice se pohybuje mezi 9 až 24 měsíci.

Nejlepší p2p platforma může být EstateGuru i pro P2P investice do nemovitostí

Postup investice je jednoduchý.

Po registraci (zde) umístíte své peníze do virtuálního účtu. Vyberete si půjčku, do níž chcete investovat.

Výhodou je, že pokud daná půjčka nezíská dostatečný počet zájemců, peníze na ni vynaložené se vám vrátí zpět do vašeho účtu.

V opačném případě Estate Guru pečlivě ověří žadatele, a pokud ho schválí, jakmile začne žadatel půjčku splácet, úroky z ní vám budou chodit do vašeho účtu.

Odtud je můžete přesunout do banky nebo naopak investovat do jiného projektu.

Kompletní recenzi najdete zde.

Estate Guru jako průměrnou návratnost investice uvádí 11,31 procent.

Do dnešního dne na tomto portálu investovalo přes 98 tisíc lidí, kteří si dohromady vydělali více než 33 milionů euro.

 

4. Fintown: platforma pro výnosy z pronájmu nemovitostí

Fintown logo

Fintown se zaměřuje na investování nemovitostí v Česku i Evropě, které následně pronajímá. Těží tak z výnosů, které mohou dosáhnout až na 12 % ročně.

Využívání portálu je velmi jednoduché. V sekci investiční příležitosti najdete nabídky, do nichž můžete investovat.

U každé nabídky se nachází stručný popis dané nemovitosti včetně doby investice a výnosu.

 

Fintown investiční příležitost

Výhodou je platforma v češtině, investice od 50 eur a denní připisování úroků.

 

5. PeerBerry: P2P investice se zárukou zpětného odkupu (+0,5 % bonus)

Peerberry logo

Na rozdíl od AXIAFUNDER se platforma PeerBerry věnuje mnohem obvyklejší oblasti investičního trhu, kterou jsou investice do půjček. Co oba weby zato spojuje, je to, že jsou v angličtině.

PeerBerry je jednou z nejoblíbenějších stránek pro P2P půjčky v Evropě. Od roku 2017 si více než 52000 uživatelů vydělalo na úrocích přes 12 milionů eur.

Investoři mohou investovat do krátkodobých P2P půjček chráněných zárukou zpětného odkupu s úrokem až 11 % ročně.

Záruka zpětného odkupu a dodatečná skupinová záruka

Všechny půjčky mají záruku zpětného odkupu, Tzn., že poskytovatel půjček odkoupí půjčky v plné výši i s naběhlými úroky, pokud se dlužník opozdí o více než 60 dní.

V případě, že se některý poskytovatel půjček dostane do finančních potíží a nebude schopen realizovat záruku zpětného odkupu, dodatečná skupinová záruka zajistí dodatečnou ochranu vašich investic.

V případě platební neschopnosti některé společnosti totiž pokryjí ostatní společnosti ze skupiny veškeré závazky této společnosti.

P2P investice PeerBerry

Rozdělit své finanční prostředky můžete do různých kategorií úvěrů, jako jsou úvěry zajištěné nemovitostí, leasing a další typy úvěrů.

PeerBerry bonus 0,5 %

Pokud se zaregistrujete pomocí níže uvedeného odkazu, získáte 0,5 % bonus PeerBerry na všechny své investice během prvních tří měsíců po registraci.

Investice si buď vyhledáte sami a investujete manuálně nebo využijete chytré služby Auto Invest, která na základě vašich preferencí automaticky investuje za vás.

Investovat můžete již od 10 eur.

Díky možným typům investic PeerBerry usnadňuje vytvořit si diverzifikované portfolio, což je metoda, která tvoří základ úspěšného investování.

Zřízení účtu na platformě je velice jednoduché a probíhá pouze online.

Jakmile je účet hotový, investor se může pustit do investování a získané finanční prostředky si pak může kdykoliv vybrat na svůj účet.

 

6. HeavyFinance: P2B investice do úvěrů zajištěných zemědělskými stroji

Heavy finance logo

Na internetu najdete řadu investičních P2P, potažmo P2B platforem, ale Heavy Finance se řadí k těm méně obvyklým.

Zaměřuje se totiž na půjčky podnikům v zemědělství, lesnictví a infrastruktuře. Tyto půjčky jsou zajištěné těžkými stroji, například traktory.

Jde tak o vhodný způsob, jak si vybudovat rozmanité investiční portfolio – což je ve světě investování základ úspěchu.

Fungování i pojetí portálu je jinak tradiční. Investor vidí projekty, do nichž může investovat, jejich dobu trvání, rizikovost, návratnost a počet lidí, kteří již do projektu vložili peníze.

Podle toho se rozhodne, do čeho chce investovat.

P2B platforma se zajištěnými úvěry stroji

Jakmile má vybrané vhodné projekty, další postup je jednoduchý.

Stačí vyplnit registrační formulář a poskytnout doklad totožnosti. Poté již nachází čas investovat – ideálně do více projektů, čímž dojde ke snížení rizika ztráty peněz.

Po poslání peněz již investor pouze čeká na návratnost z úroků. Ta u Heavy Finance v průměru dosahuje 11,87 procent.

 

7. Upvest: crowdfundingová platforma do českých a slovenských developerských projektů (+500 Kč bonus)

upvest logo s kb

S platformou Upvest je spojená skupina Komerční banky, která do ní kapitálově vstoupila.  Na platformě je možné investovat od 5000 Kč do nemovitostí formou participace na dluhovém financování různých developerských projektů.

upvest sázava logistic park investice

Nad výběrem projektů dohlíží investiční komise a každý projekt musí projít nejen důkladnou investiční analýzou, ale také komerční, právní a technickou prověrkou.

V průběhu projektu dochází také ke kontrole investice, zda je vše podle plánu a investorovi je zasílán pravidelný report.

>>BONUS 500 Kč zdarma: při registraci přes tento odkaz získáte 500 Kč navíc k vaší investici

Roční výnos se pohybuje mezi až 9,5 % a splatnost mezi 8 měsíci 1 až 3 roky.

 

8. RONDA INVEST: P2B platforma pro vydělávání na úvěrech zajištěnými nemovitostmi

Ronda Invest logo

Česká platforma, kde je možné investovat online od 10 000 Kč (v některých případech již od 1 000 Kč) do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi.

Lze si vytvořit své vlastní portfolio z více investiční příležitostí.

RondaInvest bonus za založení 500 Kč
Každý projekt je řádně prověřen a až poté je zcela financován společností RONDA INVEST.

Poskytnuté úvěry jsou spláceny a po určité době (pokud je platební morálka v pořádku) společnost RONDA INVEST úvěr poskytne na platformě k investici také dalším investorům.

Roční výnos může být až 9 %, splatnost 1 až 5 let.

 

9. Investown: platforma na investování do nemovitostí pro každého

investown logo

Český povedený projekt se silným investorem (Česká spořitelna) přináší možnost budování pasivního příjmu formou investic do úvěrů zajištěných nemovitostmi.

Lze si vytvořit své vlastní portfolio z projektů po celé ČR s kapitálem od 500 Kč.

Aplikace Investown
Investown zprostředkuje investice do developerských projektů, do kterých se investor může zapojit a participovat na výnosech.

Nejedná se o klasickou P2P investici, nicméně tento projekt si svoji pozornost jistě zaslouží.

Minimální investice je 500 Kč.

Roční výnos může dosáhnout až 10,5 %, s různou dobou splatnosti. Více najdete v této recenzi.

 

P2P investice prostřednictvím nejlepších P2P platforem se stávají oblíbeným doplňkem investičních portfolií.

Nezapomeňte však, že s vysokými výnosy je spojeno riziko ztráty investice. Záruka zpětného odkupu nikdy není 100% zárukou bez rizika.

Proto diverzifikujete své investice prostřednictvím více platforem a investičních příležitostí.

Pokud vás zajímá kam investovat, podívejte se na tyto aktuální investiční příležitosti.