10 nejlepších platforem pro P2P investice (recenze + bonusy)

Recenze nejlepších P2P platforem pro P2P investice. Podívejte se na výhody, nevýhody a na co si dát pozor. Uvnitř najdete bonusy na P2P investice.

Pokud si chcete půjčit peníze, pak přejděte na P2P půjčky, pokud chcete do P2P půjček investovat pokračujte ve čtení níže.

 

Znáte nejlepší P2P platformy pro P2P investice?

Půjčky typu P2P nebo-li „peer-to-peer“ představují zajímavý způsob, jak investovat peníze a získat výhodný výnos.

Jaké jsou oblíbené crowdfundingové, P2B či P2P platformy pro peer to peer investice, co nabízejí, kolik peněz potřebujete, jakých výnosů můžete dosáhnout a jaké jsou jejich výhody a nevýhody se dozvíte právě v tomto článku.

 

1. Mintos: nejlepší platforma (nejen) pro P2P investice do půjček

Mintos logo

Mintos je investiční P2P platforma určená pro zkušené investory i úplné začátečníky v této oblasti. Funguje od roku 2015 a již se stihla stát největším investičním tržištěm tohoto typu.

V současnosti služby platformy využívají statisíce investorů z celého světa.

Mintos se orientuje na investování do úvěrů. Ty dostává od partnerských společností z celého světa, s nimiž udržuje spolupráci.

Každou společnost přitom pečlivě prověřuje, aby zajistil co největší solidnost úvěrových společností, do nichž mohou zájemci následně investovat.

Výhodou je, že Mintos není určený pouze pro lidi, kteří mají zájem investovat velké množství peněz.

Investice totiž začínají již na 10 eurech za úvěr, nebo odpovídající částce v dalších rozšířených světových měnách.

Po vytvoření účtu na stránce můžete buď využít automatické možnosti investování, které jsou vhodné pro začátečníky, nebo si investiční portfolio nastavit manuálně.

Kompletní recenzi Mintos najdete zde.

Vytvoření účtu je zdarma, což představuje další plus.

Nejlepší p2p platforma pro p2p investice může být Mintos

Výdělky na portálu Mintos se liší podle toho, nakolik jste ochotní do investování vložit. Mintos uvádí, že od doby založení služby si investoři na úrocích vydělali již přes 88 milionů euro.

Jako nejvhodnější strategii pak doporučuje investovat aspoň 500 euro ročně, což u 90 procent investorů, kteří tak učiní, vede k výdělkům aspoň 10 procent nebo více.

Mintos nabízí tři typy investování, přičemž průměrné výnosy například u typu investování Invest & Access činí 11,41 procenta.

Všechny tři typy investování jsou bez poplatků, poskytují diverzifikaci investic a začínají na výše zmíněných 10 eurech.

Na Mintos je dostupných spousta informací, které vám pomohou se rozhodnout, do jakého úvěru investovat. Portál například uvádí průměrnou úrokovou sazbu dostupných půjček.

Mimo jiné nabízí možnost vámi již získané výdělky znovu investovat, aby vám do budoucna přinesly ještě větší finanční zisk. Peníze si také můžete kdykoliv z portfolia vybrat.

Snadno ho spravujete online a nemusíte pro jeho vedení mít žádné speciální technické znalosti, což Mintos činí užitečným portálem pro všechny začínající i zkušenější investory.

 

2. Bondster: P2B investice do půjček (+ 1% bonus)

Dalším vysoce přehledným a na ovládání intuitivním investičním portálem, který je dostupný v češtině, je Bondster.

Již na úvodní stránce uvidíte investiční kalkulačku, která vám po zadání doby, po niž chcete investovat (1 rok až 20 let) a částky, již byste rádi investovali (10 tisíc až 200 tisíc korun) vypočítá průměrný očekávaný výnos vaší investice, který se většinou pohybuje okolo 10 až 14 procent.

Bondster kalkulačka

Bondster níže na stránce uvádí průměrné roční výnosy v českých korunách a v eurech. V tom prvním případě jde o výnos 7,58 procent, v druhém o 14,06 procent.

V současnosti na portálu investuje přes 13 tisíc investorů, kteří na úrocích již získali přes 85 milionů korun.

Postup investování je jednoduchý. Žadatel si půjčí peníze od poskytovatele, a za půjčku ručí například nemovitostí. Poskytovatel nabídne půjčku k investici na Bondster.

Investor, tedy vy, si následně z nabídky dostupných půjček vybere tu, která ho zajímá, a investuje do ní. Jak dlužník půjčku splácí, Bondster vám pravidelně připisuje splátku a úroky z ní.

Bondster se zaměřuje na široký okruh půjček, do nichž můžete investovat. Máte tak na výběr z hypoték, leasingů, spotřebitelských úvěrů, a dalších.

Vždy však jde o pečlivě prověřené úvěry s historií splácení, aby došlo k naprosté minimalizaci případného rizika.

>>Získejte BONUS 1 % navíc z vašich investic v prvních 90 dnech přes tento odkaz

V případě zájmu můžete začít investovat okamžitě. Investor neplatí žádné vstupní poplatky, účet na portálu si snadno zřídí online.

Všechny následné kroky, včetně investic samotných a vybírání peněz zpět na váš účet, snadno provádíte přes internet a v případě dotazů se můžete kdykoliv obrátit na zkušené investiční poradce.

Oblíbené P2P investice jsou do půjček v EUR, jejichž poskytovatelé nabízejí garanci vrácení peněz v případě nesplácení dlužníkem.

 

3. Estate Guru: nejlepší platforma (nejen) pro P2P investice do nemovitostí (+0,5% bonus)

estateguru logo

Tato P2P platforma existuje ve více jazykových verzích, v české ji však – aspoň prozatím – nenajdete.

Jak již název napovídá, Estate Guru se zaměřuje na trh s nemovitostmi a svým investorům umožňuje získávat peníze formou investic do nemovitostí v nejrůznějších evropských zemích, jako je například Německo, Finsko, Estonsko, a další.

Svůj účet si v případě zájmu snadno vytvoříte online zde.

Přehledná kalkulačka v sekci „Invest“ vám po zadání částky, již chcete investovat, a očekávané doby trvání investice vypočítá předpokládanou návratnost.

Nemusíte se bát, že byste na investici kvůli kurzu zahraničních měn neměli peníze. Estate Guru umožňuje s investicemi začínat již na 50 eurech, maximum je pak 25 tisíc euro.

Doba investice se pohybuje mezi 9 až 24 měsíci.

Nejlepší p2p platforma může být EstateGuru i pro P2P investice do nemovitostí

Postup investice je jednoduchý.

Po registraci (zde) umístíte své peníze do virtuálního účtu. Vyberete si půjčku, do níž chcete investovat.

Výhodou je, že pokud daná půjčka nezíská dostatečný počet zájemců, peníze na ni vynaložené se vám vrátí zpět do vašeho účtu.

V opačném případě Estate Guru pečlivě ověří žadatele, a pokud ho schválí, jakmile začne žadatel půjčku splácet, úroky z ní vám budou chodit do vašeho účtu.

Odtud je můžete přesunout do banky nebo naopak investovat do jiného projektu.

Kompletní recenzi najdete zde.

Estate Guru jako průměrnou návratnost investice uvádí 11,31 procent.

Do dnešního dne na tomto portálu investovalo přes 98 tisíc lidí, kteří si dohromady vydělali více než 33 milionů euro.

 

4. Rendity: investice do větších nemovitostí v Německu a Rakousku

rendity logo

Dalším portálem, který vám snadno umožní investovat do nemovitostí, je Rendity.

Na rozdíl od Estate Guru je počáteční investice vyšší – začíná na minimálně 500 eurech.

Na druhou stranu Rendity investuje do větších, a potenciálně i výnosnějších a atraktivnějších projektů v Německu a Rakousku.

Investování opět probíhá online a jednoduchý systém vám umožní si vytvořit široké portfolio projektů, do nichž můžete investovat.

Rendity nabízí na výběr z více nemovitostí, do nichž můžete investovat, a ke každé přidává podrobné informace, které vám pomohou se rozhodnout.

Výhodou je, že u každé nemovitosti nesmí chybět očekávaný roční výnos, stejně jako doba trvání investice. To jsou často nejdůležitější faktory, které potenciální investory zaujmou jako první.

Platforma Rendity nabízí investice do nemovitostí

Co se příjmů týče, Rendity zaručuje rozesílání příjmů z úroků v intervalu co tři měsíce.

Nemovitosti, do nichž lze investovat, mají prokazatelné předchozí placení nájmů, takže se investor nemusí obávat, že by zdroj příjmu z nich znenadání vyschnul.

Rendity se totiž orientuje na pronajímané nemovitosti. Pokud se navíc nedokážete rozhodnout, do jaké nemovitosti investovat a kolik peněz do ní vložit, Rendity nabízí online průvodce, který vám pomůže.

Dalším kladem je, že spravování účtu i investování je zcela zdarma, neplatíte za něj žádné skryté poplatky navíc.

Rendity sice neuvádí průměrný celkový výnos, ale na portálu najdete přehled úspěšně financovaných projektů, a podle nich si můžete udělat obrázek o předchozích výsledcích tohoto investičního portálu.

Roční výnos se zpravidla pohybuje od 4,85 do 7 % v závislosti na konkrétním projektu. Stránka pak existuje v anglické i německé jazykové mutaci.

 

5. Nibble: 3 strategie s pasivním příjmem

Nibble finance logo

Další investiční P2P platformou, kterou zmíníme v tomto přehledu, je Nibble.

Nibble klade důraz na minimum snahy, které musí investor vynaložit. Zmiňuje, že po zahájení investování lze získávat 9,7 až 19 procent ročně.

Jde o platformu pro investování do půjček, která nabízí flexibilní investiční koncept prostřednictvím těchto 3 strategií.

 

Klasická strategie (9,7% roční výnos)

Investujete do nezajištěných spotřebitelských půjček s nízkým rizikem nesplacení a garancí zpětného odkupu v případě prodlení delším než 60 dnů od data investice.

Garance se vztahuje na investovanou částku včetně dlužných úroků a vyplácí se z rezervního fondu společnosti.

Doba investice: 1-6 měsíců

Výše investice: €10-10,000

 

Vyvážená strategie (12-15% roční výnos)

Jedná se o investice do spotřebitelských úvěrů, kde míra nesplacení úvěru je vyšší než u klasické strategie.

V investičním horizontu až 60 měsíců je však většina z nesplacených úvěrů nakonec splacena. Není zde garantován zpětný odkup v případě nesplácení.

Investiční období: 7-60 měsíců

Výše investice: €100-10,000

 

Speciální strategie (17-19% roční výnos)

Investice do nezajištěných spotřebitelských úvěrů, kde je existuje vyšší míra rizika nesplácení úvěrů. S výnosem ve výši až 19 % ročně však lze kompenzovat případné ztráty.

Není zde garance odkupu.

Investiční období: 12-60 měsíců

Výše investice: €500-10,000

 

Minimální investice začíná na velice přijatelných 10 eurech a minimální částka pro výběr je stanovena na 50 eurech

 

6. AXIAFUNDER: platforma pro financování právních případů

Axiafunder logo

AXIAFUNDER se zaměřuje na neobvyklou oblast investování.

Jsou jí soudní spory, které dle informací uvedených na stránkách investorům přináší potenciální návratnost 20 až 30 procent ročně.

Využívání portálu je velmi jednoduché. V sekci investování najdete nabídky, do nichž můžete investovat.

U každé nabídky se nachází stručný popis daného případu a především to, jaké jsou vyhlídky investice, například její návratnost.

Do každé nabídky může peníze vložit větší množství lidí, což v praxi znamená, že nemusíte investovat příliš mnoho – zisky se pak proporčně rozdělí mezi všechny stávající investory.

Axiafunder je pravděpodobně nejlepší platforma na investice do právních sporů

AXIAFUNDER jako výhody investování uvádí vysokou návratnost a pečlivé vybírání nabídek, které investorům předkládají.

Všechny soudní spory jsou předmětem přísného ohodnocení předtím, než se na portálu vůbec k investici objeví.

AXIAFUNDER tím zaručuje, že lidé, kteří s nimi spolupracují, nebudou ve své investiční činnosti s vysokou pravděpodobností tratit.

K největšímu vyplácení prostředků dochází zejména poté, co je soudní spor, do něhož zájemci investovali, uzavřen a všechny náklady proplaceny.

Na druhou stranu je tu to riziko, že pokud soudní spor skončí neúspěšně pro stranu, která získala peníze díky investici, investorům se vynaložené finanční prostředky pravděpodobně nevrátí – aspoň rozhodně ne všechny.

Jistá míra rizika je nicméně běžná v jakékoliv oblasti investování a žádný portál nezaručuje stoprocentní úspěšnost.

AXIAFUNDER je přístupná pro obyvatele Evropské unie. Minimální částka investice pak obvykle začíná na 500 librách, ale v některých případech může být nižší nebo naopak vyšší, to závisí nabídku od nabídky.

Konečně, pokud dojde ke zrušení nabídky, investorům se navrátí všechny finanční prostředky, které do ní předtím vložili.

Portál je dostupný pouze v angličtině, proto je vhodný pro ty, kteří anglicky umí na dostatečné úrovni, ostatní lidé se zájmem investovat mohou svou činnost vždy zahájit u investičních portálů, které existují i v českém jazyce.

 

7. EVOEstate: agregátor nemovitostních investic

Evoestate logo

Na rozdíl od AXIAFUNDER se platforma EVOEstate věnuje mnohem obvyklejší oblasti investičního trhu, kterou jsou nemovitosti. Co oba weby zato spojuje, je to, že jsou pouze v angličtině.

EVOEstate funguje jako agregátor a shromažďuje větší množství různých investičních nabídek z jiných crowdfundingových a P2P (P2B) platforem zaměřených na nemovitosti.

EVOEstate umožňuje začít investovat s mnohem nižšími částkami než AXIAFUNDER. Nejnižší možná investice začíná na 50 eurech. Na portálu jsou dostupné investiční příležitosti z 10 různých zemí a návratnost dosahuje až 18 procent ročně.

EVOEstate si zakládá na tom, že díky chytrému systému automatického investování je snadný pro zacházení. A to i v případě, že investor doposud neměl s podobným typem portálu žádné zkušenosti.

Evoestate agregátor crowdfundingových investic z celého světa

Stránka se primárně orientuje na tři typy investicí související s trhem s nemovitostmi:

Nejméně rizikovou oblastí je pronájem nemovitostí, u nějž můžete očekávat návratnost 3 až 6 procenta ročně a máte možnost investovat do více nemovitostí napříč Evropou, nemusíte se omezit pouze na jedinou nemovitost.

Druhou možností je investovat do půjček s pevným úrokem. V tomto případě fungujete na obdobném principu jako banka a poskytujete prostředky pro realitní společnosti. U tohoto typu investice návratnost činí 8 až 13 procent za rok.

Třetí, nejlépe vynášející, ale zároveň i nejrizikovější variantou, je investování do majetkového podílu. Stáváte se spoluvlastníkem, díky čemuž můžete získat návratnost 14 až 30 procent za rok, ale míra rizika je zde pochopitelně vyšší.

Díky možným typům investic EVOEstate usnadňuje vytvořit si diverzifikované portfolio, což je metoda, která tvoří základ úspěšného investování. Zřízení účtu na platformě je velice jednoduché a probíhá pouze online. Jakmile je účet hotový, investor se může pustit do investování a získané finanční prostředky si pak může kdykoliv vybrat na svůj účet.

 

8. HeavyFinance: P2B investice do úvěrů zajištěných zemědělskými stroji

Heavy finance logo

Na internetu najdete řadu investičních P2P, potažmo P2B platforem, ale Heavy Finance se řadí k těm méně obvyklým.

Zaměřuje se totiž na půjčky podnikům v zemědělství, lesnictví a infrastruktuře. Tyto půjčky jsou zajištěné těžkými stroji, například traktory.

Jde tak o vhodný způsob, jak si vybudovat rozmanité investiční portfolio – což je ve světě investování základ úspěchu.

Fungování i pojetí portálu je jinak tradiční. Investor vidí projekty, do nichž může investovat, jejich dobu trvání, rizikovost, návratnost a počet lidí, kteří již do projektu vložili peníze.

Podle toho se rozhodne, do čeho chce investovat.

P2B platforma se zajištěnými úvěry stroji

Jakmile má vybrané vhodné projekty, další postup je jednoduchý.

Stačí vyplnit registrační formulář a poskytnout doklad totožnosti. Poté již nachází čas investovat – ideálně do více projektů, čímž dojde ke snížení rizika ztráty peněz.

Po poslání peněz již investor pouze čeká na návratnost z úroků. Ta u Heavy Finance v průměru dosahuje 12,19 procent.

 

9. Upvest: crowdfundingová platforma do českých a slovenských developerských projektů (+500 Kč bonus)

upvest logo s kb

S platformou Upvest je spojená skupina Komerční banky, která do ní kapitálově vstoupila.  Na platformě je možné investovat od 5000 Kč do nemovitostí formou participace na dluhovém financování různých developerských projektů.

Upvest p2p investice do nemovitosti přes p2p platformu

Nad výběrem projektů dohlíží investiční komise a každý projekt musí projít nejen důkladnou investiční analýzou, ale také komerční, právní a technickou prověrkou.

V průběhu projektu dochází také ke kontrole investice, zda je vše podle plánu a investorovi je zasílán pravidelný report.

>>BONUS 500 Kč zdarma: při registraci přes tento odkaz získáte 500 Kč navíc k vaší investici

Roční výnos se pohybuje mezi 4 až 9 % a splatnost mezi 1 až 3 roky.

 

10. RONDA INVEST: P2B platforma pro vydělávání na úvěrech zajištěnými nemovitostmi (+500 Kč bonus)

Ronda Invest logo

Česká platforma, kde je možné investovat online od 10 000 Kč (v některých případech již od 1 000 Kč) do úvěrů zajištěných bonitními nemovitostmi. Lze si vytvořit své vlastní portfolio z více investiční příležitostí.

Investiční příležitost Ronda Invest
Každý projekt je řádně prověřen a až poté je zcela financován společností RONDA INVEST.

Poskytnuté úvěry jsou spláceny a po určité době (pokud je platební morálka v pořádku) společnost RONDA INVEST úvěr poskytne na platformě k investici také dalším investorům.

Bonus 500 Kč získáte po provedení investice v min. výši 10000 Kč.

Roční výnos může být až 6 % p.a., splatnost 1 až 5 let.

 

P2P investice prostřednictvím nejlepších P2P platforem se stávají oblíbeným doplňkem investičních portfolií.

Nezapomeňte však, že s vysokými výnosy je spojeno riziko ztráty investice. Záruka zpětného odkupu nikdy není 100% zárukou bez rizika.

Proto diverzifikujete své investice prostřednictvím více platforem a investičních příležitostí.

Pokud vás zajímá kam investovat, podívejte se na tyto aktuální investiční příležitosti.