Rychlá půjčka pro firmy až 5 000 000 Kč (zde vám půjčí)

Rychlá půjčka pro firmy

Rychlá půjčka pro firmy: kde si půjčit 20 tis. Kč, 50 tis. Kč, 100 tis. Kč, 1 milion nebo rovnou 5 milionů Kč? Přečtěte si přehled možností zde.

Když se mluví o půjčkách, většinou se pod tímto pojmem rozumí půjčky pro jednotlivce, nejčastěji pracovníky. Existují ale i alternativní podoby půjček, a to nejenom pro OSVČ, studenty, důchodce a páry.

Další variantou je i půjčka pro firmy, která je většinou určená pro začínající podnikatele, ale využít ji může takřka každý, kdo potřebuje. V České republice nebankovní půjčky pro firmy poskytuje více společností, v tomto článku se nicméně zaměříme jen na ty nejprověřenější z nich.

Rychlá půjčka pro firmy: kde o ni požádat

 

1) OPR Firemní úvěr: rychlá půjčka pro firmy až 1 000 000 Kč

OPR Firemní úvěr logo

OPR Firemní úvěr je vhodný oboje pro firmy i pro OSVČ – neboť firmy mnohdy zakládají právě osoby samostatně výdělečně činné, jinak nazývaní podnikatelé. A mnozí z nich zejména do začátku podnikání mohou potřebovat menší či větší finanční injekci.

Rychlá půjčka pro firmy až 1000000 Kč

Tu může nabídnout právě OPR Firemní úvěr, neboť si umožňuje půjčit 50 tisíc korun až 1 milion korun, což už je slušný kapitál do začátku každé firmy.

Velkou výhodou této půjčky je snadné podání žádosti přes webové stránky OPR Firemního úvěru – člověk tedy nemusí nikam jezdit a ušetří drahocenný čas.

Na úvodní stránce webu naleznete jednoduchý formulář, kde zadáte výši půjčky a poté vyberete dobu splatnosti. Ta se liší podle toho, jakou částku si člověk půjčuje. Například u nejnižší možné půjčky 50 tisíc korun je doba splatnosti 1 měsíc až 12 měsíců.

U nejvyšší půjčky 1 milion korun se doba splatnosti zato vyšplhá na 6 až 12 měsíců. K tomu se nicméně pojí vyšší měsíční splátky, takže je dobré být na tuto eventualitu připraven. Na druhou stranu, případný zájemce již před podáním žádosti vidí, jaká by byla výše měsíční splátky a podle toho se může rozhodnout, jestli mu podmínky půjčky vyhovují anebo nikoliv.

Dalším nepochybným plusem je rychlé vyřízení. OPR Firemní úvěr si zakládá na tom, že rozhodnutí o schválení či neschválení půjčky poskytne již do druhého dne. To přijde vhod zejména v případě, že žadatel potřebuje peníze opravdu rychle.

Rychlosti celého procesu nahrává i již zmíněné online podání žádosti, které nebankovní půjčky často odlišují od těch bankovních. Pochopitelně platí, že aby člověk nemusel na vyřízení žádosti čekat, je nejlepší ji poslat v průběhu pracovního týdne, ideálně před pátkem. Po schválení žádosti a podepsání smlouvy by vám peníze na bankovní účet měly dorazit bezprostředně.

 

2) Acema: zajištěná půjčka pro firmy až 5 000 000 Kč či více

Acema logo

Další půjčka pro firmy a nebankovní podnikatelský úvěr v jednom je od společnosti Acema. Acema v záhlaví své webové stránky hlásá: Jde to i bez banky – a svá slova dotvrzuje poskytnutím speciálního zajištěného podnikatelského úvěru, který je dle slov poskytovatele vhodný pro všechny podnikatelské subjekty a hodí se i k refinancování nevýhodných úvěrů.

Půjčka pro firmy od Acema musí být zajištěna nemovitým či movitým majetkem firmy či podnikatele. Toto zajištění musí být v minimálně stejné či vyšší hodnotě než je výše požadovaného úvěru.

Acema poskytuje ještě rozsáhlejší možnosti financování než OPR Firemní úvěr. Částka, kterou si lze půjčit, se pohybuje od 20 tisíců až nad 5 milionů. Do 5 milionů jsou měsíční splátky přesně stanovené, od této částky nahoru se na nich zákazník s Acemou domluví v rámci kalkulace na míru.

Půjčka pro firmy až 5 mil. Kč a více

Měsíční splátka se pochopitelně liší podle nastavené doby splatnosti, kterou si zákazník – stejně jako výši půjčky – rovněž volí sám. Doba splácení činí 1 rok až 20 let, a to bez ohledu na to, kolik peněz jste si půjčili. Zato úrok je stanovený již předem – v době vzniku tohoto textu začínal nad 6,90 % za rok.

Acema umožňuje žádost o půjčku snadno podat online zde.

K podání žádosti stačí zadat výši půjčky, dobu splácení a vyplnit stručný formulář, který zájemce následně odešle. Acema jako další výhody uvádí možnost mimořádných splátek a hotovostní zálohu při podpisu smluv. Poskytnutí finančních prostředků je navíc rychlé a není nutné při žádosti o půjčku uvádět její účel, člověk si tedy může půjčit na cokoliv.

Na závěr je vhodné zmínit, že ačkoliv jde o nebankovní půjčku, Acema je licencovaný poskytovatel úvěrů a drží povolení České národní banky. Navíc zvítězila v testu úvěrových firem a získala pozici nejvýhodnější zajištěné půjčky na trhu.

 

3) Zachraň podnikání: vyberte si půjčku pro firmy podle vás

Mezi půjčky určené pro OSVČ a podnikatele patří v neposlední řadě i projekt Zachraň podnikání. Tato půjčka pro firmy se z hlediska množství půjčených peněz pohybuje ve středním proudu, aspoň v porovnání s ostatními dvěma společnostmi zmíněnými v tomto článku. Zachraň podnikání dovoluje si půjčit například 500 korun až 15 milionů korun. Anebo i méně.

Podmínky půjček pro firmy

Zachraň podnikání totiž není klasický poskytovatel úvěrů, spíš funguje jako přehled půjček, které by mohly být pro podnikatele relevantní zejména s ohledem na preventivní opatření v krizovém období.

Zachraň podnikání tak na své úvodní stránce má kolonku „Přehled půjček“, která poskytne přesně to, co její název slibuje – tj. přehled půjček výhodných pro podnikatele a OSVČ.

V praxi to vypadá tak, že v přehledu zájemce najde oboje bankovní i nebankovní půjčky, jejichž výše může dosahovat několik desetitisíců nebo milionů podle toho, o jakou půjčku se jedná. V době vzniku tohoto textu přehled obsahoval více než deset poskytovatelů půjček, u nichž byly uvedené základní údaje, jako je možná výše půjčky, úrok, doba splatnosti a další.

Zachraň podnikání také přímo reaguje také na podnikatele a OSVČ, kteří se ocitli v krizi např. kvůli preventivním opatřením v rámci epidemie COVID-19. a nabízí pomoc v rámci záručního programu. Ten poskytuje přes komerční banky Českomoravská záruční a rozvojová banka, která nabízí podporu ve formě záruky a finančního příspěvku na úhradu úroků půjčky.

Pochopitelně platí, že zájemce o půjčku si ji může vzít i bez záručního programu, pokud mu to jeho finanční možnosti dovolí.

Půjčka pro firmy až 15 mil. Kč

Záruční program se orientuje na malé a střední podnikatele a živnostníky, kteří splňují jeho podmínky. Tato kritéria se odlišují například podle toho, kde podnikatel působí i podle rozsahu jeho činnosti. Jiné podmínky tak bude mít podnikatel z Prahy a podnikatel z jiné části České republiky.

Oba však získané prostředky mohou použít na pokrytí nákladů na mzdy a energie, platby nájemného, uhrazení faktur a pořízení materiálu, zásob či drobného majetku potřebného výrobě, takže případné možnosti využití jsou zde opravdu široké.

Postup je jednoduchý.

Člověk si nejdříve zažádá o úvěr u jedné ze společností uvedených v tomto přehledu půjček. Konkrétní detaily a rychlost vyřízení se pochopitelně budou lišit podle toho, od jakého poskytovatele si zájemce úvěr bere a jaké jsou jeho podmínky.

 

4) Kontokorent pro firmy

Pokud jste někdy vyhledávali, kde všude existuje půjčka pro firmy, možná jste narazili i na pojem kontokorent pro firmy. Protože s ním nejsou všichni lidé obeznámení, bude vhodné v závěru tohoto článku poskytnout definici této služby.

Zjednodušeně řečeno, kontokorent funguje jako doplněk k běžnému účtu, díky kterému může klient z běžného účtu peníze čerpat i v případě, že na něm nemá dostatečnou hotovost. Banka tímto způsobem klientovi půjčí a on tak může jít do mínusu.

Existuje kontokorent pro firmy, kdy si tímto způsobem vybíráte peníze z firemního bankovního účtu vámi řízené společnosti.

Tuto službu v případě zájmu poskytuje mnoho velkých českých bank, jako je například Komerční banka, FIO banka, Raiffeisenbank a mnoho, mnoho dalších. Zkuste se zeptat ve své bance.