Refinancování mikropůjček: kde a jak [do 1,2 mil. Kč]

Refinancování mikropůjček až do 1 mil. Podívejte se na srovnání významných poskytovatelů pro refinancování a zjistěte kde a jak získáte solidní podmínky.

Vysává vaši kapsu i účet nevýhodná půjčka? A je jich dokonce několik? Pak tomu udělejte přítrž a konečně si zařiďte ve svých závazcích pořádek.

I půjčku menšího množství peněz můžete výhodně refinancovat a zařídit si tak nejen nižší splátky, ale zejména klidnější noci, kdy se vám bude lépe usínat s pocitem, že máte šanci vše pořádku zaplatit, aniž by vám hrozila exekuce či insolvence.

 

Refinancování mikropůjček je cestou z dluhové pasti

Jestliže už nevíte kudy kam a dluhy máte všude, kam se podíváte, je čas s tím něco udělat. Asi ten nejhorší přístup je házet obálky s modrým pruhem do koše s tím, že stejně nemáte z čeho zaplatit.

Poohlédněte se po poskytovateli úvěrů, který nabízí výhodné podmínky, a přejděte k němu.

Ať již si vyberete formu refinancování, která se vyplatí spíše u půjček na vyšší částky, anebo se vydáte cestou konsolidace, rozhodně ušetříte pěkných pár korun a ulevíte svému měsíčnímu rozpočtu.

 

Jaký je rozdíl mezi refinancováním a konsolidací?

Nijak zvlášť výrazný. Prakticky jde o totéž. Cílem konsolidace je spojení všech vašich závazků do jednoho, u něhož získáte mnohem výhodnější podmínky.

To znamená především nižší roční úrok i celkové RPSN, možnost úpravy výše splátek a jejich rozložení do delšího časového období tak, abyste byli schopni je ze svých příjmů pohodlně splatit.

Refinancování se obvykle týká jedné nevýhodné půjčky, kterou za vás nový poskytovatel splatí a nabídne vám novou půjčku s výhodnějšími podmínkami.

Refinancovat se typicky vyplatí například hypotéku nebo spotřebitelský úvěr na vyšší částku.

Nic vám ale nebrání pustit se i do refinancování mikropůjček.

Zjistíte-li, že jinde vám mohou nabídnout například nižší splátku, výhodnější úrok, ale i vlídnější přístup, který také hraje roli, neváhejte a zažádejte o refinancování mikropůjček ještě dnes.

Při refinancování získáte prakticky stejné výhody jako u konsolidace.

To znamená větší flexibilitu v nastavení výše splátek a doby splácení, výhodnější finanční podmínky, nižší poplatky spojené s úvěrem a především nižší úrok a RPSN.

Ať již se vydáte cestou konsolidace či refinancování mikropůjček, rozhodně neprohloupíte a vaše peněženka na tom pouze vydělá.

 

S kým se vyplatí refinancovat mikropůjčky?

Poskytovatelů nabízejících konsolidaci či refinancování vašich půjček je celá řada.

Zorientovat se v jejich nabídce není příliš snadné, proto jsme pro vás připravili výběr tří podle našeho názoru nejvýhodnějších poskytovatelů půjček, kteří nabízejí i jejich refinancování.

S nimi si snadno uděláte ve vašich závazcích pořádek a dostanete se ze zákeřného sevření vašich dluhů.

 

1) Refinancování mikropůjček se Zonky (od 20 000 Kč do 1,2 mil. Kč)

zonky logo

Refinancování mikropůjček nikdy nebylo snadnější.

Zonky je tzv. peer-to-peer platforma založená na principu zprostředkování peněz investorů, tedy fyzických osob, které chtějí zhodnotit své úspory, těm, kteří potřebují naopak půjčit.

V rámci platformy Zonky si můžete půjčit peníze s úrokem od 4,99 %. Můžete také požádat o refinancování vašich stávajících mikropůjček za mnohem výhodnějších podmínek než, které jste si akceptovali při jejich sjednávání.

Při refinancování se Zonky můžete své peníze mít již do 5 minut na bankovním účtu, aniž byste museli vytáhnout paty z domu.

Nemusíte se obávat žádných skrytých poplatků a ve většině případů získáte dokonce lepší podmínky než v bance.

Výše vaší procentní sazby při refinancování mikropůjček přitom závisí na vaší spolehlivosti a rizikovosti celé transakce.

Čím lépe se vám tedy podaří prokázat výše vašich příjmů či schopnost dostát svým závazkům, tím vyšší šanci budete mít na nízkou úrokovou sazbu.

Refinancování mikropůjček od Zonky

Se Zonky si navíc můžete půjčit na cokoliv, protože půjčky jsou i při refinancování bezúčelové. To znamená, že se vás nikdo nebude ptát, na co chcete půjčit.

Refinancování anebo konsolidace, tedy sloučení půjček se Zonky zlevní vaše stávající půjčky, které si budete moci i lépe rozložit do splátek, jež budou vyhovovat vašim stávajícím poměrům.

Refinancovat můžete velké půjčky, ale i ty drobné, tzv. mikropůjčky, typicky jde o půjčky do výplaty či drobné spotřebitelské úvěry.

Minimální částka půjčky při refinancování se Zonky je 20 000 Kč a horní hranice končí až na 1 200 000 Kč.

Splácet můžete měsíčně od 500 Kč do 20 000 Kč. Jak si nastavíte konkrétní podmínky je pouze na vás.

 

2) Refinancování mikropůjček s Cofidis (od 30 000 Kč do 1 mil. Kč)

Cofidis logo

Cofidis nabízí možnost konsolidace i refinancování mikropůjček i větších úvěrů, které jste si v průběhu života nabrali pro vyplnění mezery při nedostatku finančních prostředků.

S Cofidis můžete refinancovat či konsolidovat úvěry od 30 000 Kč do 1 000 000 Kč aniž by se vás někdo ptal, na co peníze potřebujete.

Dobu splácení refinancovaného úvěru si přitom můžete nastavit od jednoho roku do 144 měsíců, takže není problém nastavit si výši splátek tak, aby vyhovovala vašim aktuálním možnostem.

Chcete-li s Cofidis dosáhnout na lepší podmínky při refinancování vašich mikropůjček, požádejte o něj společně s partnerem.

Pro poskytovatele tím snížíte riziko nesplacení úvěru a sobě tak přinesete možnost získat nižší roční úrok.

refinancování mikropůjček cofidis

Refinancovaný úvěr je bez poplatku za sjednání či vedení.

Svoji schopnost splácet si navíc můžete také pojistit. V případě náhlé ztráty zaměstnání či výpadku příjmu z důvodu dlouhodobé nemoci se pojišťovna o vaše splátky postará.

Abyste mohli začít proces refinancování úvěru s Cofidis, je potřeba nastavit údaje refinancování online zde a vyplněnou žádost odeslat.

Do 24 hodin od dokončení tohoto procesu můžete mít peníze na účtu.

Abyste mohli o refinancování mikropůjček online požádat, je potřeba splnit několik podmínek:

  • musíte být starší 18 let,
  • mít trvalé bydliště na území České republiky nebo mít české občanství,
  • disponovat možnosti doložit svůj příjem,
  • vlastnit aktivní bankovní účet,
  • mít platné telefonní číslo, na kterém vás Cofidis zastihne,
  • neměli byste mít záznam v registrech dlužníků.

 

3) Refinancování mikropůjček s Českou spořitelnou (od 20 000 Kč do 1 mil. Kč)

Česká spořitelna logo nové

Podobný úrok jako s Cofidis můžete získat i u České spořitelny (zde), která vám nabízí možnost sloučení půjček od 20 000 Kč do 1 000 000 Kč se sazbou od 5,5 %.

Splatnost si i zde můžete nastavit od 12 do 120 měsíců. To znamená, že si výši splátek i dobu splácení vašeho refinancovaného úvěru jednoduše nastavíte podle vašich aktuálních možností.

Samozřejmostí je také možnost pojištění proti neschopnosti splácet a příjemným bonusem navíc pak možnost odložit až 2x ročně splátku.

Pokud ale naopak budete peníze na úhradu své půjčky posílat pravidelně, můžete se těšit na odpuštění posledních 15 splátek celé půjčky. To jsou více než roční splátkové prázdniny.

Refinancování a konsolidace mikropůjček ČS

Konsolidaci krátkodobých půjček s Českou spořitelnou si můžete i jen vyzkoušet. A to na 60 dnů.

Jestliže nebudete spokojeni, můžete kdykoliv v rámci této lhůty celý svůj závazek bezplatně zrušit a vrátit se ke stávajícímu modelu.

Veškeré papíry a formality za vás ve všech případech vyřeší zkušení zaměstnanci České spořitelny.

Tuto možnost mnoho klientů ale nevyužije, protože konsolidace nebankovních půjček s Českou spořitelnou je velmi spolehlivým návodem pro to, jak se zbavit mikropůjček.

 

Jak na refinancování mikropůjček se záznamem v registru dlužníků?

Většina poskytovatelů refinancování mikropůjček požaduje pro doložení schopnosti splácet předchozí pozitivní dluhovou historii žadatele.

To znamená, že máte-li již záznam v registru dlužníků, můžete narazit na neochotu vaše půjčky konsolidovat či refinancovat.

Samozřejmě velmi záleží také na tom, zda váš záznam v rejstříku vznikl v důsledku opomenutí zaplacení faktury za elektřinu anebo jste dlouhodobě nespláceli některou z vašich předchozích půjček.

Počítejte s tím, že při podání žádosti o refinancování si vás nový poskytovatel v tomto ohledu důkladně proklepne.

Přesto můžete narazit i na společnosti, které refinancování se záznamem v registru dlužníků umožňují.

Víte-li, že máte tento problém, je dobré na něj upozornit již při podání žádosti, abyste se vyhnuli pozdějšímu zklamání a nepříjemnostem.

V mnoha případech je možné tento nedostatek kompenzovat například doložením příjmu, jehož výše odpovídá možnostem splacení úvěru.

Každopádně i refinancování či konsolidace půjček se záznamem v registru je možná.

Další možnosti konsolidace mikropůjček naleznete také zde.