Curve karta recenze: Proč ji (ne)brat?

Curve karta řeší vše. Kdysi jsme si stěžovali na to, že nám v peněžence zabírají místo drobné. Ty teď už téměř nenosíme. Ale co do objemu je dohnaly platební karty. Mnoho karet, různé banky, několik výpisů a chaos v útratách.

To vše řeší karta Curve, za kterou stojí londýnský startup a kterou lze používat i u nás. Naštěstí! Já jsem již kromě peněženky nosil i další pouzdro na karty a pořád jsem jej někde zapomínal. Včetně PINů.

Curve karta je chytré řešení, které nejspíš zaujme i vás.  Pojďme se na ni podívat.

 

Jak Curve karta funguje?

Princip je poměrně jednoduchý. Všechny platby již řešíte pouze jednou kartou – Curve kartou, což je vlastně běžná Mastercard karta.

Ta je propojena s mobilní aplikací, na níž si vždy nastavujete, kterou kartou zrovna platíte.

Jelikož telefon máme při sobě vždy, je to velice praktický způsob, jak několik platebních karet zredukovat fyzicky na jedinou.

Že vám pořád není jasné, jak to může fungovat po stránce technické?

Vaše nová Curve karta má své číslo, jako každá jiná platební karta. Kdykoliv s ní zaplatíte místo jiné karty, spojí se s vaší jinou kartou a „požádá ji o peníze“. Vše probíhá v pozadí fungující aplikace téměř v reálném čase.

Vy jako majitel karty žádné zpoždění nezaregistrujete a nemusíte se bát, že bude kvůli vám u pokladny delší fronta, než je obvyklé. Používám Curve kartu již tři měsíce a zatím bez jakéhokoliv technického problému.

 

Pro koho je Curve karta vhodná?

 • Pro každého, kdo používá více soukromých karet nebo firemních karet.
 • Pro každého, kdo používá současně soukromé i firemní platební karty.
 • Pro toho, kdo se cítí být „in“ spíše díky pokrokové Curve card, než díky své „zlaté kartě“.

 

Je Curve zdarma nebo za poplatek?

Curve karta existuje ve dvou verzích. Jako free, tedy zdarma, kterou používám i já, pak v tzv. verzi Black. Za tu zaplatíte 50 liber. Co dostanu navíc?

Tady si trochu odskočím. Ještě jsem nezmínil, že u Curve karty lze využívat i různé cashbacky. K čemuž se za chvíli vrátím. A zatímco u free verze jich lze mít na kartě tři, u placené až šest. No mně ta verze zdarma skutečně bohatě stačí.

 

Funkce Curve card – co karta umí a co ne

 • Zjistil jsem, že toho, co Curve umí, je rozhodně mnohem více než toho, s čím se nepopere. Samozřejmostí je, že s kartou lze platit v obchodech i realizovat platby kartou přes internet. Obojí jsem bez problémů vyzkoušel. O každé transakci mi vždy přijde obratem notifikace na mobil.
 • Z karty lze samozřejmě rovněž vybírat v bankomatech.V některých dokonce zdarma do určité výše (uvádí se do 200 liber měsíčně, tedy cca do 6000 CZK). Musíte mít ale českou Curve card, což si nastavujete při objednávce karty. Podrobnosti je lepší si nastudovat, protože já toho moc nevybírám. Ale za výběr 5000 CZK jsem nezaplatil nic. Výběr funguje dokonce i z kreditní karty a prý dokonce taky zdarma. Což u kreditek jinak stojí majlant.
 • A teď funkce Go back in time, která mě osobně naprosto dostala a měl jsem pocit, že ji dělali přímo pro mě. Představte si, že jste omylem zaplatili firemní kartou místo soukromou. Do 14 dnů můžete požádat o změnu karty, ze které byla transakce provedena. Neuvěřitelné! Pouze musí jít o částku maximálně do 1000 liber, což je zhruba 30 000 CZK. Na firemní kartu se mi peníze ještě v ten den vrátily, ze soukromé se strhly. Jelikož se mi párkrát podařilo zapomenout přepnout kartu, ze které jsem platil, funkci jsem využil už zhruba čtyřikrát.
 • Na internetu jsem si četl, že koumáci používají tuto funkci i mezi dvěma kreditními kartami, kde si takto prodlužují bezúročné období.
 • Už jsem zmínil, že díky Curve kartě máte přehled všech transakcí nad svými kartami na jednom místě. Navíc lze ke každé transakci nahrát vyfocenou účtenku, případně si slovně popsat, o co při nákupu šlo. Takže budete mít konečně perfektní přehled a pořádek ve všech svých platbách i účtenkách.
 • Curve card umí většinu českých karet. Zvládá moji mBank, Českou spořitelnu, Air Bank. Systém ale nezvládl firemní Raiffeisenbank kartu. Tato banka Curve nepodporuje, prý z bezpečnostních důvodů.
 • Pokud jde o typy karet, spolupracuje Curve zatím pouze s Mastercard a s Visa.
 • Curve se rovněž chlubí tím, že pokud by vám v zahraničí při platbě kartou účtovali poplatek navíc, čímž některé banky hrozí, tak vám strhne pouze částku bez tohoto poplatku. Ten bývá až 5 %.
 • Karta nabízí cashback. První tři měsíce ve výši 1 % ve třech vybraných obchodech. Tyto obchody ale musí být v seznamu aplikace Curve. Najdete jich tam dost – třeba Tesco, Lidl, IKEA, Amazon.
 • Využívat lze i různé promokódy, díky kterým dostanete třeba za první platbu kartou zpátky určitý obnos peněz.
 • Nově se Curve bude kamarádit i s Apple Pay, Google Pay a Samsung Pay. 
 • Funguje s náramky Fitbit, Garmen watch nebo Wena.  Kartu si do nich přidáte a platíte švihem zápěstí.
Peněžní bonusy 300 a 500 Kč
Podívejte se na seznam webů, kde dostanete peníze a bonusy zdarma.

 

Curve recenze: funkce Curve Send – pošlete peníze komukoliv

Tato funkce s názvem „Curve Send“ umožňuje odesílat peníze z jakéhokoli z vašich bankovních účtů (prostřednictvím debetních karet, které jste propojili s Curve) na jakýkoli jiný účet ve více než 25 různých měnách. A nezáleží na tom zda ten, komu peníze posíláte, má také Curve nebo ne.

Chcete-li převádět peníze prostřednictvím funkce Curve Send, jednoduše otevřete aplikaci Curve, vyberete kontakt a částku a poté zvolíte, ze které propojené bankovní karty chcete peníze poslat.

Příjemce bude poté informován a bude požádán, aby vyfotil svou bankovní kartu, na kterou Curve pošle peníze.

Za tuto funkci nejsou účtovány poplatky za odesílání nebo přijímání plateb.

Currve recenze_Curve Send

 

Jak Curve kartu získat

Základním předpokladem pro získání karty je instalace aplikace do smartphone.

Tu provedete nejlépe na webu Curve, případně tak i přes Apple store či Google Play.

Aplikaci si nainstalujte a spusťte. Sama vás pak provede jednoduchým procesem objednání Curve karty, který zvládne i naprostý technický antitalent.

Karta vám přijde během pár týdnů Českou poštou standardně do schránky, jako každá jiná. Aby systém věděl, kam vám ji poslat, chce po vás zadat číslo jedné z vašich karet, kterou budete s Curve používat.

Že se něco skutečně děje a s kartou na vás myslí, zjistíte v mailu. Info o tom, že je karta na cestě, dostanete e-mailem.

 

Jak se přidávají karty do Curve card?

Curve aplikace a kartaJeště jsem nezmínil, jak se přidávají do Curve další karty, což je samozřejmě pro její používání to nejdůležitější. Mne osobně to překvapilo.

Kartu prostě ofotíte, a pak už jen doplníte údaje z druhé strany karty. Pokud by náhodou aplikace vaši kartu z fotky správně nepřečetla, tak si ji tam musíte přidat ručně. Mě se to ale u žádné z karet nestalo.

Automaticky dojde k verifikaci karty, což je u většiny bank za haléřové poplatky. Ale jiné překvapí. Air Bank mi kartu verifikovala za 30 CZK. Když však do aplikace zadáte kód, který je u této transakce uveden ve vyúčtování ve vaší bance, Curve vám tyto peníze vrátí zpátky.

 

Jak karta vypadá?

Bude se vám líbit. Vypadá trochu jinak než běžné karty a je moderně minimalistická. Největším rozdílem je, že veškeré údaje jsou na rubové straně.

 

Jak to vypadá uvnitř aplikace po registraci?

Zde je několik ukázek náhledů z telefonu – ihned po registraci, kdy ještě nebyly učiněny žádné transakce.

Jak přidat kartu do Curve card aplikace

Jak přidat kartu do Curve card aplikace

Curve card čeká na dokončen procesu registrace v aplikaci

Curve card čeká na dokončen procesu registrace v aplikaci

Curve card výpis transakcí po registraci

Curve card výpis transakcí po registraci

 

Poplatky za Curve

Určitě jste si všimli, že jsem nikde nepsal nic o žádných poplatcích za užívání Curve card. A pokud si zvolíte free verzi, je i její vydání zdarma. Takže ještě jednou – ano, Curve card je zcela zdarma – vydání i používání.

 

Na konec se patří shrnout výhody a nevýhody

Výhody Curve karty

 • Nic za ní neplatíte.
 • Už nosíte pouze jednu kartu.
 • Nemusíte si již pamatovat PIN různých karet, pouze ten pro Curve card.
 • Všemi kartami platíte jako bezkontaktními, i když původně bezkontaktní nejsou.
 • Není to peněženka. Takže nic nemusíte nabíjet a Curve card pracuje přímo se zůstatky na vašich platebních kartách.
 • Curve umožňuje v hotovosti získat peníze i z kreditních karet, a to i s výběrem zdarma.
 • Pokud máte Fitbit, Garmen watch nebo Wena kartu s nimi spárujete.

 

Nevýhody Curve karty

 • Pracuje pouze s Visa a Mastercard.

 

 

Názor na Curve kartu

Pro mne se Curve card stala spásou. Tři soukromé karty. Tři firemní karty (ze dvou firem). Karta od partnerky. Už jen ztráta peněženky mne děsila. Teď mám vše v jedné kartě. Určitě neváhejte. Nic to nestojí, přináší to mnoho benefitů, další se ještě určitě objeví. Curve card rozhodne stojí za to.

Recenze Curve karty byla vytvořena na základě osobní zkušenosti spolupracovníkem redakce.

 

Peněžní bonusy 300 a 500 Kč
Podívejte se na seznam webů, kde dostanete peníze a bonusy zdarma.