Velká Twisto recenze [promo kód ZIBA300+Premium účet na 1 měsíc zdarma]

Tato Twisto recenze obsahuje promo kód ZIBA300 na 300 Kč + prémiový účet na 1 měsíc zdarma vč. cestovního pojištění.

Když se na trhu finanční produkt Twisto objevil, řekla jsem si – konečně. Osobně pracuji v marketingu a jedním z našich klientů byl velký nadnárodní prodejce oblečení.

Sám zmiňoval, že v Německu funguje možnost objednat si v e-shopu zboží (i větší množství), ale zaplatit za něj až dodatečně. Nedochází vám, k čemu je to dobré?

Aplikace a karta_Recenze Twisto_Twisto promo kód ZIBA300Představte si, že potřebujete např. společenské šaty nebo pánský oblek. U nich se velikost odhaduje hůř než u jiných typů oblečení.

A navíc nejde o levné zboží. Takže si objednáte hned dvě velikosti, abyste měli jistotu, že vám šaty padnou.

Riskovat jen jednu velikost, pak zboží posílat zpátky a měnit za jinou, to by bylo náročné na čas.

A na rovinu, mnozí z nás děláme věci na poslední chvíli. Takto si správnou velikost ponecháte, tu špatnou pošlete zpátky.

Zaplatíte formu odložené platby pouze za zboží, které si necháváte.

Takže pro tento účel se mi Twisto okamžitě ukázalo být tím, co u nás v České republice chybělo a co nás konečně posune dál, pokud jde o komfort zásilkového a online nakupování.

A možností využití je ještě více.

Z důvodu svých sympatií k tomuto produktu jsem se rozhodla podělit se s vámi o své osobní zkušenosti v této Twisto recenzi .

A těm, kteří neví přesně, o jaký produkt jde, vysvětlíme, jak Twisto používat a k čemu se vám může hodit.

Navíc při registraci přes jakýkoliv odkaz v této Twisto recenzi získáte nyní Premium účet na 1 měsíc zdarma.

Zadáte-li při zakládání účtu promo kód ZIBA300, dostanete ještě 300 Kč.

 

Twisto recenze: Osobní zkušenosti s Twisto

Já osobně jej teď využívám taky. Ne kvůli společenským šatům, ale protože mám malé dítě a nakupovat pro něj boty bývá docela oříšek.

Noha roste rychle, nové boty potřebujeme kolikrát ze dne na den, ale odhadnout správnou velikost není zas tak snadné. Ani přesné měření stačit nemusí.

Výrobci mají rozměry poněkud odlišné (typická jsou poloviční čísla u Nike), také střih obuvi ne vždy sedí. Pokud máte dítě se širší nohou, hned tak každé mu nesednou, nebo je to nutné řešit větší velikostí botiček. I když ideální to není.

Zpátky ale k Twisto. Díky němu si mohu dovolit při nákupech dětské obuvi více experimentovat a objednat boty na vyzkoušení bez nutnosti za ně platit.

Takže objednávám hned několik modelů, a ty, co nesedí, vracím. Platím odloženou platbou přes Twisto.

Řeknete si, proč nejdu do kamenného obchodu a boty s dítětem nezkouším? Jednak tam mají omezený sortiment, zboží se liší i prodejna od prodejny, a i tak si tam boty dané velikostí musíte nechat „přesměrovat“.

Navíc, zkuste s dvouletým dítětem zkoušet najednou více než dvoje boty. Natož absolvovat nákupy ve více obchodech najednou.

 

Twisto promo kód ZIBA300

Při založení účtu na Twisto zadejte promo kód ZIBA300 a získáte:

 • 300 Kč v kreditech
 • 1 měsíc tarifu Premium zdarma
 • cestovní pojištění až pro 6 osob na 1 měsíc zdarma

 

Twisto recenze: co je Twisto a jak funguje?

Twisto je speciální finanční služba, která umožňuje na e-shopech, kde je implementována, platit se zpožděním.

Je to tedy odložená platba, která má zjednodušovat například právě již zmíněné nákupy oblečení. Své peníze nemáte blokované u prodejce.

Snadno si objednáte více věcí a ponecháte si jen ty, které vám sedí. Twisto lze ale využít i u celé řady dalších a jinak zaměřených e-shopů.

 

Twisto placení

Neznalé možná překvapí, že Twisto lze k zaplacení zboží využít i tam, kde Twisto implementované nemají vůbec. K tomu slouží tzv. Twisto Snap a ještě se k němu podrobněji vrátím.

Twisto si lze zřídit v případě, že vám je 18 let. U 15 a 17tiletých se souhlasem odpovědné osoby.

Už se vám Twisto nelíbí? Kdykoliv si účet u Twisto můžete zrušit, a to bez poplatků a sankcí. Žádost o zrušení stačí poslat e-mailem.

Účet bude zrušen po úhradě veškerých objednávek realizovaných přes Twisto.

Jak vrátit zboží při realizaci nákupu přes Twisto? Pokud zboží vracíte v zákonem stanoveném termínu a nepoškozené, za toto zboží Twisto neplatíte.

Zaplatíte pouze za to zboží, které si ponecháte.

 

O kolik si mohu díky Twisto prodloužit splatnost?

Twisto si tak trochu prověřuje, jak spolehlivým zákazníkem jste. Takže nejdříve vám umožní odložení platby o 14 dnů.

Pokud se ukáže, že jste spolehlivý plátce, získáte odklad platby za zboží až ve výši 45 dnů.

 

Jaké jsou finanční limity nákupů přes Twisto? A jakým způsobem je možné tyto limity zvýšit?

Při prvních nákupech pomocí Twisto se musíte spokojit s limitem 5000 Kč. S dalšími nákupy a se spolehlivými platbami za nákupy se vám však limit postupně zvyšuje.

Skokově jej lze zvýšit nahráním kopie občanského průkazu, případně zasláním kopie bankovního výpisu za poslední měsíc, ze kterého jsou patrné vaše příjmy

Osobně jsem se dostala již na limit 30 000 Kč měsíčně. V takové výši jej obvykle ani nevyužiji.

Výhodou Twisto je, že vás o stavu vašeho účtu neustále informuje a sám za vás hlídá, abyste limit, který máte, nepřečerpali.

 

Twisto má i virtuální účtenku

Služba Twisto pro vás vede přehled o všech vašich nákupech. Na Twisto tak vidíte nejen celkovou platbu, ale i jednotlivé položky nákupů. Všechny své online nákupy s využitím Twisto tak máte na jednom místě jako virtuální účtenku.

 

Twisto Snap za vás uhradí i faktury

Teď je čas vrátit se ke službě Twisto Snap, kterou jsem již zmínila. Chcete s Twisto uhradit nákupy v e-shopu, který tuto službu nemá implementovanou? Nebo uhradit jinou fakturu? Žádný problém.

 

Twisto Snap umožňuje, že do Twisto pošlete ať již elektronickou, nebo naskenovanou tištěnou fakturu a pracovníci v Twisto ji za vás uhradí.

Takto můžete uhradit zálohu za elektřinu, nedoplatek za elektřinu, fakturu za telefon či nákup v jakémkoliv obchodě, kde můžete platit tzv. fakturu. Takto uhrazené faktury se strhnou z vašeho limitu na Twisto za daný měsíc a vztahují se na ně stejné podmínky, jako na jiné platby přes Twisto.

Já osobně jsem již dvakrát Twisto Snap využila. Jednou při úhradě nedoplatku za elektřinu při ročním vyúčtování. Podruhé, když jsem řešila akutně dražší zákrok u zubaře.

 

Twisto vám vydá i platební kartu: jak funguje?

Twisto má již také platební kartu (Mastercard). Funguje jako klasická platební karta Mastercard, použít se dá v kamenných i online obchodech a je bezkontaktní.

Na kartě máte svůj doposud nevyužitý měsíční Twisto limit. Pokud kartou zaplatíte, strhne se vám platba z měsíčního kreditu.

Splatnost využité částky je vždy do 15. dne následujícího měsíce. Za malý poplatek tak máte možnost svoji platbu odložit, a to i když potřebujete platit tam, kde Twisto přímo integrováno není.

Twisto v zahraničí

S Twisto kartou můžete platit v České republice i v zahraničí, ale neumožní vám však vybrat hotovost.

Doručení a aktivace karty

Twisto karta je každému doručena poštou do 48 hodin po celé České republice. Karta se aktivuje pomocí Twisto osobního účtu, a to zcela jednoduše: pro aktivaci zadáte poslední čtyři čísla karty.

Twisto splátky

Využít můžete také splátky. Jakoukoli transakci vyšší než 3000 Kč je možné si jednoduše „rozesplátkovat“ do 3 až 12 měsíců. V aplikaci vše přehledně uvidíte.

Twisto Cashback

U Twisto karty mne mile překvapily benefity navíc. Jedním z nich je cashback ve výši 2 až 5 %. Za zboží, které kartou zaplatíte, se vám vrátí určité procento zaplacené částky zpátky jako tzv. cashback.

Nemusí jít jen o online nákupy. Do sítě partnerských obchodů a služeb patří i benzinky MOL, kina Cinema City, hračkářství Pompo, prodejny s krmivy a vybavením pro domácí mazlíčky Pet Centrum, cestovka EXIM Tours nebo módní řetězec Orsay.

Cestovní pojištění

Dalším benefitem navíc je cestovní pojištění. Už nemusíte před cestou do zahraničí žádné uzavírat.

Twisto kartou v tarifu Premium jej máte automaticky po celou dobu platnosti karty. A to nejen pro sebe, ale jako rodinné cestovní pojištění.

Službu Twisto nabízí ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA. Pojištění platí pro zahraniční cesty soukromé i pracovní, s délkou trvání až 30 dnů (a to i opakovaně). Rodinné pojištění se vztahuje na 2 dospělé a 4 děti do 18 let).

Na cesty jste pojištěni do výše 3 milionů korun, pokud jde o léčební výlohy (včetně zubů), na způsobené škody do výše 2 milionů korun (pojištění odpovědnosti) a na asistenční služby do výše 3 milionů korun. Pojištění pokrývá i zimní sporty.

Funkce Split

Split je velice praktická pomůcka pro rozdělení plateb mezi známými a přáteli. Dohadujete se neustále s přáteli, kdo zaplatí za oběd, v kavárně za kafe, nebo za benzín při společném výletu?

Už nemusíte, pouze „splitujte“.

Tato funkce umožňuje majitelům Twisto účtu podělit se mezi sebou o úhradu. Platbu lze rozdělit i mezi lidi, kteří Twisto nemají.

Ta se jim zobrazí na účtu, nebo jim info o ní přijde jako e-mail, případně SMS. V detailu každé platby u své karty najdete tlačítko „splitnout úhradu“. Klikněte na něj a vyberte ze seznamu ty přátelé a známé, kterých se platba týká.

K Twisto kartě dostáváte i PIN. Tento PIN je unikátní a nelze jej změnit.

Vychytávkou Twisto je i platební náramek zdarma

S Twisto se dá platit i velice pokrokově – nejen platební kartou, ale i pomocí platebního náramku. Náramek je vlastně obdobou bezkontaktní platební karty – miniaturní platební kartu ukrývá v sobě. Zaplatit v podstatě znamená mávnout rukou u platebního terminálu. Info s veškerými podrobnostmi o platbě vám přijde na mobil.

Bojíte se, že u vás na zápěstí nebude v bezpečí? Nemusíte. Platební náramek je připraven i na vaše ne příliš šetrné zacházení při sportu nebo dokonce ve vodě. Je totiž rovněž vodotěsný.

Platební náramek Twisto si lze objednat spolu s platební kartou. Co mne překvapilo? Nic jsem za něj neplatila. Prostě vám jej pošlou zdarma.

Twisto si rozumí i s Apple Pay

Pokud máte Twisto kartu v tarifech Standard nebo Premium, máte možnost využít i platbu pomocí Apple Pay. A tedy platit pomocí Apple zařízení (třeba iPhonem nebo pomocí Apple Watch). Chystá se i vylepšení pomocí tzv. virtuální karty. Twisto kartu lze snadno nahrát do více Apple zařízení.

Samotné využití Apple Pay je zdarma. Platíte pouze standardní tarify za používání Twisto karty.

Twisto nabízí i výhodný kurz v zahraničí

S Twisto lze profitovat i při platbách v zahraničí. Chcete platit s nejvýhodnějším kurzem? Musíte si pořídit tarif Twisto Premium (viz tarify níže) a vaše platby v zahraničí budou levnější. Twisto je vždy přepočítá do českých korun, a to v nejvýhodnějším kurzu na trhu. Kolik jste ušetřili, se dozvíte obratem díky informaci, která vám přijde na mobilní telefon. Tento benefit nemusíte využít pouze při platbách v zahraniční fyzicky, tedy v kamenných obchodech. Ale i při nákupech například na AliExpress, Booking.com, Wish a dalších.

Nemusí být pro každého

Twisto recenze říká, že tuto službu nemusíte dostat automaticky. Jedná se totiž o krátkodobý úvěr a společnost při jeho schvalování může nahlížet do registru dlužníků. Pokud tedy máte nějaký škraloup (např. exekuci), nemusí být Twisto pro vás dostupné.

 

Twisto: zadarmo to asi nebude, nebo ano?

Twisto své služby nabízí ve třech tarifech. A pokud se ptáte, zdali je Twisto také zadarmo, tak vás nejspíš překvapím. Ano, je. Pojďte se podívat na tarify v recenzi Twisto.

Tarif: Online

Měsíční poplatek: 0 Kč

Možnosti:

 • Online platby
 • K dispozici je přehledná mobilní aplikace
 • Twisto Snap (odložení platby): 10 Kč/transakce
 • Splatnost vyúčtování: 15. den dalšího měsíce
 • Možnost odložení splatnosti: o 1 měsíc
 • Cashback z online nákupů

Tarif: Standard

Měsíční poplatek: 99 Kč (první měsíc zdarma)

Možnosti:

 • Vše jako u tarifu Online
 • Twisto karta
 • Twisto Snap (odložení platby): 5 Kč/transakce
 • Cashback s programem MasterCard Priceless Specials (automatický cashback)

Tarif: Premium

Měsíční poplatek: 199 Kč (první měsíc zdarma)

Možnosti:

 • Vše jako u tarifu Standard
 • Twisto karta
 • Twisto Snap (odložení platby): zdarma
 • Cashback s programem MasterCard Priceless Specials (automatický cashback)
 • Rodinné cestovní pojištění
 • O 3 % levnější transakce v zahraniční měně
 • Prodloužená splatnost vyúčtování: 25. den dalšího měsíce

Tarif lze velice jednoduše podle potřeby měnit. Změnu provedete v online účtu v sekci Nastavení.

 

Registrace: jak si založit Twisto účet

Tedy v podstatě, jak se registrovat. Je to velice snadné. Registrace je online.

1. Vytvoříte účet

Vytvožení účtu Twisto

2. Vyberete zda chcete kartu s náramkem, kartu nebo bez karty

2. krok registrace Twisto

 

3. Vyplníte další údaje

Zadejte Twisto promo kód ZIBA300 a vaše údaje

Vyplníte potřebná data a čekáte, než váš účet Twisto schválí. Posléze vám kurýr doručí k podpisu smlouvu. A co dál? Dál už nic. Jste v Twisto!

Ale samozřejmě po registraci si ještě stáhněte na svůj mobil Twisto aplikaci (buď přes App Store nebo Google Play Store). 

A pokud chcete rovněž Twisto kartu, zvolte si tarif.

 

Výhody Twisto

Výhody naleznete v Twisto recenzi, jsou jimi zejména odložená platba, cashback, kurz, cestovní pojištění a další, které jsou popsány v tomto příspěvku.

 

Twisto seznam hlavních eshopů

S Twistem můžete platit např. v UrbanStore, Dáme jídlo, Košík, Benu, FootShop, vstupenky (Ticketportal, GoOut, Tickeware), Leo Express,  JRC a mnoho dalších.

Twisto seznam eshopů 

 

Hodnocení a doporučení Twisto recenze – ano nebo ne?

Osobně nadšení ze služby nijak netajím, takže můj názor vám už je pravděpodobně známým. Twisto se rozhodně vyplatí. Nepohrdla bych na vašem místě ani Twisto kartou.

Já například pravidelně cestuji, a tak oceňuji i kvalitní cestovní pojištění, které díky Twisto Premium tarifu nemusím řešit. Určitě se s Twisto začnete cítit jako zákazník třetího tisíciletí – odložené platby, platební náramek…

Takže za mne, pokud jde o to, jestli začít využívat Twisto – rozhodně ano.

 

Otázky a odpovědi

Jde Twisto bez registrace?

Ne, abyste mohli Twisto používat, je nutné se zaregistrovat.

Je možné používat Twisto bez karty?

Služby Twista můžete vyžívat i bez karty.

Je Twisto zdarma?

Ano, v základním tarifu.

Do kdy je třeba Twisto zaplatit?

Vyúčtování je vždy splatné k 15. dni v měsíci.

Jak u Twista změnit PIN?

Změna PIN bohužel není možná.

Jak změnit u Twisto tarif?

Tarif změníte jednoduše v online účtu v sekci Nastavení. Podívejte se na video návod níže.

 

Jaký je u Twista úrok?

Pokud vyúčtování zaplatíte v bezúročném období, neplatíte žádný úrok. Můžete však zaplatit min. částky ve výší 10 % z dosud nesplaceného vyúčtování a zbytek se automaticky posune do dalšího vyúčtování. Za každých odložených 100 Kč platíte od 4,50 Kč do 0,50 Kč podle velikosti odložené částky.

Je možné Twisto platit mobilem?

Pokud máte v mobilu internetové bankovnictví, můžete zaplatit bankovním převodem nebo přes vyhledávač v mobilu přejít na Twisto stránku, kde můžete zaplatit kartou.

Je možné platit Twisto inkasem z účtu?

Bohužel inkaso z účtu není Twistem podporováno.

Jaké jsou podobné produkty k Twistu?

Alternativou k Twistu je kreditní karta (kreditka). Ta (v závislosti na poskytovateli a variantě) ale nemusí nabízet takové benefity jako Twisto, ale může stát méně, může obsahovat cashback a cestovní pojištění.

Užitečná aplikace je Curve, která vám ušetří místo v peněžence.

Jaké jsou výhody Twisto karty oproti kreditní kartě?

Zejména to, že pokud Twisto kartu v daném měsíci nepoužijete, nic vás to nestojí. Musí mít ale tarif Free. U Twisto karty se navíc generují různé nadstandardní benefity a služby. Například služba Split.

Lze provést výběr z bankomatu s Twisto kartou?

Ne, Twisto kartu není možné použít pro výběry hotovosti z bankomatu či obdobné transakce.

Jaký je měsíční limit u Twisto?

Pokud s Twistem začínáte, tak je měsíční limit 10 000 Kč až 15 000 Kč. Pokud Twisto již používáte, pak je možné dosáhnout na limit v rozmezí 15 000 Kč až 25 000 Kč.

 

Twisto recenzi napsala spolupracovnice redakce na základě osobní zkušenosti s touto službou.