Stocard recenze 2024 [zkušenosti, používání, podobné aplikace]

Stocard recenze: aplikace, která vám pomůže zbavit se přeplněné peněženky

Že by se konečně blížil konec přeplněných peněženek? Tentokrát ne drobnými mincemi ani penězi, dokonce ani platebními kartami, ale těmi věrnostními.

No schválně, kolik věrnostních karet nosíte v peněžence, v tašce nebo ve speciálním pouzdru vy? Teď si můžete díky aplikaci Stocard uložit všechny do svého mobilního telefonu. Přečtěte si Stocard recenzi.

 

Stocard je praktická aplikace pro věrnostní karty – jak funguje a k čemu je dobrá?

Stocard aplikace recenzeAplikace Stocard vám umožní uložení všech věrnostních karet do jediné aplikace ve vašem mobilním telefonu. Všechny věrnostní kartičky pak můžete již nechat doma. Je v tom nějaký zádrhel? Není.

Aplikace je dokonce zcela zdarma a současně bez reklam. Věrnostní karty lze digitalizovat pro aplikaci velice snadno. Stačí mobilním telefonem vyfotit karty.

Aplikace si následně uloží čárové kódy z karet do databáze. Na prodejně pak neukážete obsluze pokladny plastikovou kartičku, ale mobilní telefon s otevřenou stránkou dané věrnostní karty.

Tu na pokladně nasnímají stejně jako tu originální. Všechny své věrnostní karty tak nyní můžete mít v jedné, snadno nastavitelné a rychle použitelné aplikaci.

V této Stocard recenzi vás bude nejspíše zajímat, jestli aplikace Stocard umí uložit všechny věrnostní karty. Ano, umí.

Může jít o karty obchodů, hotelů, lékáren, různých služeb apod. Takže už žádné přeplněné peněženky kartami z IKEA, M&S, dm, Penny, Multisport, Tesco apod.

Ale ani speciální aplikace pro každou z nich. Vše budete mít přehledně na jednom místě v mobilním telefonu, který máme vždy po ruce.

 

 

Výhody Stocard

 • Všechny věrnostní karty v mobilu.
 • Navíc v jedné aplikaci.
 • Snadná instalace aplikace.
 • Jednoduché vložení karet.
 • Rychlá obsluha aplikace.
 • Výběr z více než 1800 přednastavených karet.
 • Možnost uložení i nepřednastavených karet.
 • Různé pokročilé funkce (například přednostní ukázaní nejpoužívanějších karet).
 • Aplikace Stocard je optimalizována i pro ČR.
 • Karty lze ze Stocard rovněž poměrně snadno exportovat – například pro použití v Apple Wallet.

Nevýhody Stocard

 • S vybitým telefonem nepoužijete ani věrnostní kartu.
 • Některé obchody používají zastaralé skenovací technologie, které neumí načíst displej smartphonů. Jsou to především ploché skenery místo skenerů obrázků a laserové skenery).
 • Chybí propojení s konkrétními obchody (mapa, adresy otevírací doby).
 • Chybí propojení s věrnostními systémy a speciální slevy pro uživatele Stocard.

 

Kde si stáhnou aplikaci Stocard pro smartphone?

Stocard pro iPhone: https://apps.apple.com/cz/app/stocard-rewards-cards-wallet/id444578884?l=cs

Stocard pro Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.stocard.stocard&hl=cs

 

Stocard vs. Portmonka

Aplikací pro uložení věrnostních karet existuje více. Nejznámějšími jsou vedle Stocard Portmonka, Cardess+ a FidMe. Pojďte se podívat na srovnání s Portmonkou.

Portmonka byla první podobná aplikace na českém trhu a stála za ní Mladá Fronta. Právě ona byla mnohdy motivací pro obchodníky, začít používat optické skenery, které jsou schopné načíst data z displejů mobilů.

Vkládání karet do Portmonky je snadné stejně jako u Stocard. Umí spravovat věrnostní karty a má rovněž seznam obchodů, kde je garance, že budou kartu umět naskenovat. Využívat lze různé unikátní slevy, které pro své uživatele domlouvá provozovatel Portmonky. Tyto slevové kódy si musíte aktivovat.

Díky Pormonce se můžete stávat snadno členy různých věrnostních programů. Portmonka rovněž poskytuje informace o nejbližších obchodech, jejich otevírací době, akčních nabídkách apod. Portmonka je propojena s VratnéPeníze.cz a tím šetří další peníze při nákupech. Nově lze uplatnit věrnostní kartu a současně zaplatit pomocí Apple Pay.

Výhody Portmonky jsou tedy jasné. Stojí za ní česká firma, která do služeb Portmonky aplikuje výhody přímo pro české zákazníky.

 

Stocard aplikace zkušenostiPřidejte si věrnostní karty ze Stocard do Apple Wallet

Apple Walet je aplikace, která spravuje platební karty a umí spravovat i ty věrnostní. Věrnostní karty lze do Apple Walet dostat přes oficiální aplikaci daného vydavatele věrnostní karty. Ale těch, kteří tuto aplikaci mají, je málo. Lepší je proto použít právě Stocard.

Kartu, kterou již máte v smartphonu ve Stocard přidanou, lze přidat i do Apple Wallet. Stačí si ji rozkliknout a kliknou na tlačítko Přidat do Apple Wallet.

 

Jak si uložené věrnostní karty ve Stocard zálohovat?

Zálohování uložených karet je možné. Jde o volitelnou funkci. Zálohovat lze vždy do cloudu, například do cloudu Google. Pokud ztratíte telefon, nebo se s ním něco stane, o své karty tak nepřijdete.

 

 

Shrnutí Stocard recenze aneb zkušenosti se Stocard

Každý, kdo vlastní několik věrnostních karet, by měl rozhodně nesporné výhody aplikace Stocard zvážit a začít ji používat. Navíc, když to nic nestojí a je zdarma. Jde o user friendly aplikaci vhodnou i pro technické laiky. Výhodou je i možnost záloh věrnostních karet v cloudech.

Aplikaci chybí některé výhody, které naopak nabízí Portmonka. Například zobrazení nejbližších obchodů. Nechybí mi to ani tak u nás v ČR, ale využil bych to při nákupech v zahraničí, kde se člověk nevyzná. Bohužel narazíme u některých skenerů, že neumí načíst karty z displeje. To je ale problém obchodníků.

Podobně funguje karta Curve, jen místo věrnostních karet pracuje s kartami platebními.

Leave a Reply