Jak myslí bohatí: 10 zásadních rozdílů mezi bohatými a chudými

Přečtěte si, jak myslí bohatí a proč mají více peněz než ostatní. Když se narodíte, nikdy nevíte, do jaké rodiny. Každý je ale pánem svého života, nad kterým má kontrolu.

I když se narodíte do hodně chudé rodiny, mohou z vás být největší boháči na světě.

Jistě každý od malička slýchal, že se musí dobře učit, aby měl kvalitní vzdělání, a tedy i dobrou práci, za kterou bude dostávat odpovídají mzdu.

Jak chudí, tak bohatí jsou stejní lidé, kteří se stejně narodili a stejně hovoří. Největší rozdíl mezi nimi je tedy převážně v myšlení a chování. Každý z nich chce něco zcela jiného.

Mezi chudé skupiny se řadí všichni, kteří žijí od výplaty k výplatě a hůře. Zatímco bohatí neřeší, kdy dostanou výplatu, protože jejich účet nikdy nedosahuje nulové hranici.

Jak myslí bohatí a jak chudí? Podívejte se na hlavní rozdíly.

1) Čin x výmluva

Bohatí lidé chápou, že vše, co mají si museli nějak zasloužit. I když jim bohatství spadlo přímo do klína, nikdy nemusí vydržet věčně, není-li o něj řádně postaráno.

Nikdy tedy nečekají, co se stane, ale jdou si tvrdě za každým svým snem a konají ve svém zájmu.

Zatímco chudí lidé dávají všem ve svém okolí za vinu, že oni nic nemají, štěstí se k nim obrátilo zády a jsou největší chudáci.

Nechtějí slyšet o tom, co by měli, raději se budou vymlouvat na vše, co se naskytne.

2) Cena x kvalita

Pro chudé je prioritou každá sleva. Procházejí každý leták, který jim přišel a hledají vše, co by si mohli koupit. Nepřemýšlí nad tím, že věci vůbec nepotřebují.

Vnímají pouze to, že produkty jsou levné, takže je chtějí. Řídí se pravidlem, že každá věc se bude jednou hodit. Mohou je nakoupit do zásoby a poté je někomu dát jako dárek.

Problém tedy kromě zbytečného utrácení tkví i v tom, že se doma začnou hromadit zbytečné věci.

Bohatí lidé chodí nakupovat pouze tehdy, když je to nezbytně nutné a věci, které potřebují. Vyhledávají kvalitu a jsou ochotni za ni zaplatit.

Někdy se stane, že bohatí odchází domů s levnějším nákupem, než ti chudí.

3) Kritika x chvála

Každý bohatý člověk, který si vše vydřel vlastníma rukama, bude motivovat další, aby šli stejnou cestou. Rád jim poradí, jak se v některých věcech zlepšovat a podpoří jejich skromné sny.

Mají vždy pozitivní myšlení, protože i když si nemohou za peníze koupit štěstí, koupí si věci, které je dělají šťastné, takže jim nic nechybí.

Zatímco chudí jsou neustále negativní. Za všechno viní druhé, i když jsou to jejich nejlepší přátelé. Žijí v tom, co je v současné době a odsuzují každý sen jako nereálný nápad.

4) Rodina x práce

Dalším hlavním rozdílem, jak myslí bohatí, je čas strávený v práci a čas s rodinou.

Bohatí lidé jsou z větší části podnikatelé, zatímco chudí jsou zaměstnanci, kteří mají každý měsíc stejnou mzdu, se kterou musí vyjít.

Jsou tedy pány svého času a mají spolehlivý personál, který za ně práci udělají. Najdou si tedy čas na svoji rodinu.

U chudých je problém, že i když si najdou čas na svoji rodinu, raději stráví svůj volný čas u televize se slovy, jak jsou velice vyčerpaní nebo přijdou z práce a stěžují si.

5) Ochota x neochota

V ohleduplnosti k okolnímu světu se skupiny shodují i neshodují. Jedná se většinou o pohled jedince.

Někteří chudí se předají, i když sami nemají. Bohatí zase rádi pořádají akce, aby informovali o tom, jak se stát bohatším.

6) Mluvení x mluvení x mluvení

Chudí lidé se nedovedou soustředit na nic jiného, než na své problémy. Všem říkají, jaké mají problémy, jak jsou zadlužení apod.

Bohatí zase okolí vypráví hezké historky, co zažili, a kde všude byli. Také se snaží ostatním ukázat, jak toho docílili, aby se to povedlo i ostatním.

Existuje ovšem i jiná skupina bohatých, kteří zase dávají své bohatství všem najevo. Chtějí, aby všichni věděli, že oni mají peníze a jsou něco více, než všichni ostatní.

7) Utrácení x spoření

I když nemáte firmu, která vydělává měsíčně miliony a jste také zaměstnanec, který bere měsíční výplatu, záleží také na tom, co s výplatou uděláte.

Bohatí lidé si vždy po výplatě dají peníze na hromádky a ujasní si, kolik peněz si dají stranou, kolik využijí na zaplacení potřebných složek a kolik mají na útratu.

Zatímco chudí vezmou celou výplatu a vyrazí na nákup. S radostí utrácí, protože přeci mají z čeho. Problém pak nastává, že v polovině měsíce nejsou peníze žádné a není skoro ani na chleba.

Musí to tedy opravdu „doklepat“ z výplaty do výplaty.

8) Vzdělání x volnočasové aktivity

Chudí lidé si myslí, že pokud dokončí školu, jsou vzdělaní a po práci mohou dělat vše, na co si zrovna vzpomenou. Pokud se jim to poštěstí, ale o práci přijdou, znovu již takové štěstí mít nebudou.

Musí si tedy hledat jen něco, na co mají vzdělání.

Zatímco bohatí si raději ve svém volném čase něco přečtou nebo nastudují. Mají pak větší rozhledy a když přijdou o práci, rychle si najdou jinou.

9) Odchod brzo x přesčas

Zatímco chudí lidé čekají u „pípačky“ již několik minut před koncem pracovní doby, bohatí si raději svědomitě dodělají svoji práci a nadělají si tak nějaký přesčas, aby měli peníze navíc.

10) Budoucnost x současnost

Chudí lidé neřeší, co bude za týden, měsíc nebo rok. Žijí aktuální situací a tím, zda mají nebo nemají peníze. Nevnímají, že by měli šetřit na budoucnost, na bydlení nebo rodinu.

Jak myslí bohatí? Bohatí myslí dopředu. Chtějí být zajištění, aby mohli jednou zabezpečit svoji rodinu.

Podívejte se na toto video a lépe pochopíte, jak myslí bohatí.

 

Bohatí a chudí jsou dvě rozdílné skupiny (zde si můžete spočítat, do které společenské třídy patříte), které si nebudou nikdy rozumět. Jejich styl života je zcela odlišný.

Všeobecně se chudnutí dá předejít tím, že se všichni zbaví zbytečného utrácení. Nemusíte mít nejdražší auta, televize a iPhony. I starší modely budou kvalitně fungovat.

Chcete dostat 500 nebo 1000 Kč zdarma?