4 výhody konsolidace půjček aneb jak vybrat správného poskytovatele

Konsolidace půjček znamená sloučení více půjček do jedné. Někdy nám úvěry doslova přerůstají přes hlavu, tedy zejména, když jich je více a částka, co máme ještě splatit, je přímo až závratná.

Ale každá nepříjemná situace má své řešení a nejinak tomu bude i zde, protože konsolidace půjček je dnes hodně rozšířenou záležitostí.

Stačí si vše jen dobře promyslet a vybrat si společnost, jíž svěříte do rukou svůj další osud.

Podle jakých kritérií bychom ji měli ideálně vybírat, nad jakými čísly se pozastavit a co mít na paměti až v první řadě?

Konsolidace půjček: jednoduché počty přímo před očima

Kalkulačka spojená s konsolidací půjček vám řekne vlastně všechno potřebné – i když zatím spíše pouze v hrubých obrysech. Opravdu se vám vyplatí, měli byste do ni jít?

Řeč čísel odpoví na mnohé otázky, které si zrovna teď kladete a chcete znát co nejdříve, jak se věci mají.

Co mají společného konsolidace, které banka nebo nebankovní společnost schválila? Kolik konkrétních podmínek si vlastně v současnosti kladou poskytovatelé finančních služeb?

Kdy vám bankovní či nebankovní společnost konsolidaci povolí:

 • Minimálně dva různé dluhy, horní výše je pak v podstatě neomezená, ale například u třiceti různých půjček už by se poskytovatel konsolidace mohl zdráhat vyhovět, je to přeci jen z pohledu administrativy mimořádně náročná věc. V každém případě platí – dva a více…
 • Suma dluhů by neměla zpravidla jít pod dvacet tisíc korun. Pak už ani není co rozumně konsolidovat, desetitisícový dluh můžete splatit poměrně rychle. Neměli byste také jít přes milion korun, pak už vám vyhoví jen pár bank.
 • Splatnost úvěrů by neměla být už za půl roku nebo za rok, je třeba podstatně delší lhůty. Jak jsme si již řekli, nějakou dobu totiž musí trvat splátkový kalendář. Cílem konsolidace je také snížit měsíční splátky a povolit si pomyslný finanční opasek. Splácet budete pořád dlouho!

Konsolidací úvěrů nemusíte vždycky ušetřit

Někdy dokonce můžete i prodělat, tak je lepší mít oči otevřené a vše si pečlivě propočítat a promyslet.

Pomůže speciální internetová kalkulačka, kterou nabízí každý důvěryhodný poskytovatel, aby si případní budoucí klienti mohli vše rychle ověřit v praxi.

WordPress Tables

Na jak dlouho a kolik konsolidovat?

Minimálně jeden rok, spíše však osm, devět nebo deset let, pokud je souhrnná hodnota všech vašich půjček v řádu statisíců.

Každý poskytovatel má samozřejmě jiný strop, ten může být na půl milionu, 800 tisících korunách a jak jsme si již řekli – výjimečně může jít i přes jeden milion, s podobným jednáním se pak ale pojí spoustu dalších podmínek, takže nabídka nebude zdaleka pro každého, kdo si řekne…

Co všechno se bude při konsolidaci prověřovat a zjišťovat?

Konsolidace půjček (sloučení více půjček do jedné) je svého druhu další půjčkou – i když za jiných podmínek, které by pro vaši kapsu měly být už výhodnějšími.

Znamená to jediné, i tentokrát bude posuzována vaše bonita, pravidelnost finančních příjmů a také takzvaná platební morálka, tedy jinak řečeno vaše ochota umořovat dluh v určitém časovém horizontu.

Pokud je zájemce o konsolidaci ve zpoždění s nějakou splátkou nebo dokonce splátkový kalendář zcela ignoruje, pak nelze žádosti vyhovět. Nakonec, nešel by tím poskytovatel sám proti sobě?

S největší pravděpodobností by si na krk uvázal dlužníka, který splácet nehodlá a dluhům se spíš vysmívá – registr dlužníků napoví víc a notorický neplatič v něm zůstane poměrně dlouhou dobu, klidně i několik let.

konsolidace půjček znázornění

Zatímco banky jsou při poskytování těchto služeb obvykle přísnější, platí, podobně jako u samotných půjček, že nebankovní instituce mají podmínky o něco níže.

Otázkou však vždy je, nakolik je taková nabídka výhodná – jestli nedosáhnete ani zdaleka na bankovní variantu, zřejmě je k tomu i nějaký důvod.

Ptejte se po něm a snažte se ho eliminovat vlastními silami, požádejte o konsolidaci někdy později, nic zde přece není do budoucna úplně ztraceno.

4 výhody konsolidace

 1. Získáte nižší výši splátky a lepší sazbu
 2. Máte možnost prodloužit si dobu splatnosti
 3. Zbavíte se výdajů spojených s vedením více půjček
 4. Půjčku můžete zdarma předčasně splatit

Konsolidace úvěrů aneb nastavení zajímavějších parametrů

Co je vlastně cílem konsolidace půjček? Jistě, delší splátkový kalendář nebo nižší splátky, které se tolik nezakousnou do rodinné kasy.

Klient by tedy měl uspořit prostředky i v dlouhodobém horizontu. Konsolidovat můžete nejen klasické spotřebitelské úvěry, ale také hypotéky.

Jaké jsou podmínky pro sloučení půjček

Podmínky pro konsolidaci půjček mohou být u každého poskytovatele jiné. Obecně však platí tyto podmínky:

 • Minimální věk 18 let
 • Nejste v prodlení se splácením
 • Nejste v insolvenci
 • Máte více půjček

Kdy se vyplatí konsolidovat půjčky?

Sloučení drahých půjček je vhodné provést vždy, kdy můžete získat lepší sazbu, než máte nyní.

Vyzkoušejte online žádost a za pár minut budete znát novou úrokovou sazbu:

> ZONKY (refinancování nebo půjčka)

> Česká spořitelna (konsolidace ZDE)

Možná budete příjemně překvapeni úsporou v řádu tisíců korun ročně.