Investice do půjček: 6 platforem, kde lze investovat (P2P a P2B)

Investice do půjček

Investice do půjček: Jestliže se chystáte začít s investováním, a chcete prozkoumat všechny možné způsoby, jak peníze investovat, existují pro vás různé varianty. Kromě tradičních způsobů investic, jako jsou investice do nemovitostí či do akcií různých společností, najdeme i řadu jiných možností. Jednou z nich je investice do půjček, kterou českým investorům nabízí více společností.

Investice do půjček probíhají skrze investiční platformy. Těch v České republice nenajdete tolik jako v zahraničí, ale naštěstí stále máte na výběr z relativně širokého okruhu platforem. Můžete si tak vybrat tu, jejíž podmínky a typická návratnost nejvíce vyhovují právě vám.

Hodí se poznamenat, že při hodnocení tohoto typu investičních platforem se o nich často hovoří také jako o P2P, případně P2B platformách.

V případě, že jste se s tímto pojmem doposud nesetkali, P2P znamená peer-to-peer (tedy rovný s rovným) a vztahuje se k tomu, že na těchto platformách lidé půjčují lidem zatímco P2B (peer-to-business) půjčují lidé (drobní investoři) firmám.

 

Investice do půjček přes Bondster (P2B) + 1% bonus

Bondster je českou investiční platformou s největší návratností pohybující se okolo 13 %. Umožňuje investovat ve dvou měnách, v korunách a v eurech, takže je vhodná například i pro investory ze sousedního Slovenska. Výhodou je velice nízká minimální počáteční investice do aktiva. Investice začínají na pouhých 100 Kč nebo 5 EUR.

Investor hradí poplatky buď jedno procento za rok anebo nula procent za rok u EUR půjček. Doba splatnosti úvěru se pohybuje mezi jedním měsícem až dvě stě dvanácti měsíci.

Bondster nabízí možnost autoinvest, majetkem zajištěné úvěry a v plánu je uvedení sekundárního trhu. Vyznačuje se kreditní stabilitou, ovládání platformy je navíc velice jednoduché, vhodné i pro začátečníky v investování. Bondster je velmi transparentní v poskytování informací, před potenciálními zákazníky nic netají, ale pokud by vám přece jen něco nebylo jasné, nebojte se na zástupce platformy obrátit a oni vám rádi poradí. O Bondster jsme psali více zde.

TIP: Pokud se zaregistrujete na Bondster přes tento unikátní odkaz, pak získáte 1 % navíc k vašim investicím po dobu 3 měsíců.

 

 

Investice do půjček přes Zonky (P2P)

Další v současnosti velmi oblíbenou českou investiční platformou do půjček je Zonky. Zonky se zaměřuje primárně na spotřebitelské úvěry, zatímco Bondster se orientoval oboje na podnikatelské i spotřebitelské úvěry. Základní vklad u Zonky činí dvě stě korun. Splatnost úvěru si můžete stanovit na třicet šest až osmdesát čtyři měsíců. Zonky nabízí sekundární trh (u půjček bez zpoždění) a její průměrný roční výnos pro investory se pohybuje okolo 4,7 %.

To je sice nižší než v případě Bondsteru, ovšem Zonky se také orientuje na jiný cílový trh. Hlavním cílem této platformy je půjčovat lidem levněji než bankovní instituce, a jejich záměr se jim naplňovat daří. Pokud tedy usilujete o možný výdělek, ale zároveň je pro vás důležitá pomoc jiným lidem, Zonky jsou v tomto směru vysoce nápomocnou investiční platformou.

Na internetu se můžete seznámit se zkušenostmi dosavadních investorů, pokud by vás zajímalo, jak si v investování u Zonky vedli jiní lidé. Výsledek se však může u každého investora lišit dle jeho nasazení i investiční strategie, tak zkušenosti uživatelů neberte jako stoprocentně směrodatné.

 

Investice do půjček přes Fundlift (P2B)

Úplně jiné cílové zaměření než Bondster a Zonky nabízí třetí rozšířená česká investiční platforma, kterou je Fundlift. Ten se orientuje na investice do firem a firemní půjčky. Tomu odpovídá i o něco vyšší minimální základní investice, která se vyšplhala na 5000 Kč.

Fundlift ovšem může vykázat prokazatelný dosavadní obrat – objem poskytnutého financování od zahájení činnosti se vyšplhal na více než čtyři sta milionů.

Stejně jako Zonky i Fundlift funguje pouze v korunách. Vás však jistě bude zajímat zejména jeho investiční návratnost. Ta se pohybuje mezi velmi solidními 6 až 10 % p.a.

Splatnost úvěru je dvacet čtyři až šedesát měsíců. Ovládání platformy je opět velice jednoduché, stejně jako internetová podpora, kterou Fundlift nabízí.

 

Investice do půjček přes Upvest (P2B) + 500 Kč bonus

Tato P2B platforma se zaměřuje pouze na investice do nemovitostí v České (příp. Slovenské) republice. Investoři půjčují developerům na realitní projekty, přičemž výše minimální investice je 5000 Kč a roční výnos se pohybuje od 5 do 7,50 %.

Na platformě bylo již úspěšně dokončeno a splaceno několik projektů, přičemž průběžně jsou přidávány další. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz, získáte 500 Kč na vaši první investici a vždy vám přijde e-mailem upozornění na novou příležitost. O platformě jsme podrobněji psali zde.

Upvest recenze_rezidence Javor zafinancováno

 

Investice do půjček přes EstateGuru (P2B) + 0,5% bonus

Jedna z největších platforem zaměřených na investice do půjček na nemovitosti v Evropské unii od 50 EUR a ročním výnosem okolo 10-11 %. Půjčky bývají obvykle zajištěny nemovitostí a platforma se chlubí nulovým počtem ztrátových investic.

Více se dočtete v této recenzi, kde také najdete promokód EGU52375 na speciální investorský 0,5% bonus k výnosu navíc.

EstateGuru promo kód (EstateGuru referral code). Bonus.

 

Jak investovat do půjček Mintos (P2P) + 0,5% bonus

Evropské tržiště půjček Mintos se řadí ke spolehlivým platformám s výnosy až 17 % (průměr je kolem 12 %p.a.). Sdružuje více než 60 poskytovatelů půjček, kteří dohromady nabízí mnoho investičních příležitostí. Jak investovat do půjček na platformě Mintos, co vás tam čeká a jak získat 0,5% bonus k vaší investici se dozvíte zde.

Mintos zhodnocení

 

 

Investičních platforem v rámci České republiky a dalších zemí existuje ještě více, výše zmíněné si však pozornost jistě zaslouží.

Výhodou P2P i P2B investičních platforem celkově je tak jejich transparentnost, komunikativnost a otevřenost vůči investorovi do půjčky i žadateli o půjčku.

Před investicí si přečtěte upozornění na rizika, které jsou dostupná na každém z výše uvedených webů.

 

Hledáte možnosti, kam investovat?

Podívejte se na ty nejlepší investiční příležitosti v tomto roce, které vydělávají peníze.
Podívat

ZÍSKEJTE NYNÍ AŽ 1500 KČ ZDARMA OD mBANKVÍCE INFORMACÍ
+