Krátkodobé půjčky do 5000 Kč [kde a jak je získat]

Jak na krátkodobé půjčky do 5000 Kč? Některé měsíce bývají z hlediska financí náročnější než jiné. Může se tak stát, že se vám výplata rozkutálí mnohem dříve, máte-li nečekané výdaje (nedoplatky za elektřinu nebo plyn, porucha vozu apod.).

Do výplaty se pak zdá každý den velice dlouhý a vy nemáte dostatek peněz, abyste vyšli.

Jestliže se tato skutečnost stane, jistě uvažujte jako první o variantě, že si půjčíte peníze od rodiny nebo svých přátel.

Dluhy nebývají nikomu příjemné, ale takhle si můžete ušetřit papírování, poplatky a také úroky. Zároveň vám také rodina jistě nestanoví časové ultimátum, do kdy finance musíte vrátit.

Mělo by být prioritou každého, aby peníze vrátil co nejdříve. Nebudete se tak muset cítit špatně a nebudete mít „dusno“ v rodině.

 

Jak získat ihned krátkodobé půjčky do 5000 Kč?

Další možností, jak na krátkodobé půjčky do 5000 Kč, jsou nebankovní společnosti. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody.

Výhody krátkodobých půjček do 5000 Kč

Dostupnost peněz – pokud peníze potřebujete rychle, jsou pro vás krátkodobé půjčky do 5000 Kč vhodným řešením. Většinou společnosti pošlou peníze do pár minut maximálně do hodiny.

Krátkodobé půjčky 1000 kč až 5000 Kč

Je-li nějaký problém v komunikaci nebo v dokumentech, může se příchod peněz na účet protáhnout až na 48 hodin.

 • Doba úvěru – výhodou krátkodobého úvěru bývá krátká doba zadluženosti. Peníze musíte většinou vrátit během jednoho měsíce, a poté jste zase úplně bez dluhů.
 • Online sjednání – velikou výhodou bývá také vyřízení půjčky online. Nemusíte ztrácet čas na pobočce, stačí zažádat o půjčku na internetových stránkách společnosti.
 • Požadavky na vyřízení půjčky – abyste půjčku mohli dostat, potřebujete prokázat svoji totožnost, která zároveň potvrdí i vaši plnoletost. Při sjednání online musíte občanský průkaz nafotit z obou stran a poslat společně se žádostí.  Záleží na bance, ale u některých nemusíte dokládat potvrzení o příjmu nebo prokazovat ručitele.
 • Bezúčelovost – na rozdíl od bankovních společností, tady po vás nikdo nebude vyžadovat důvod, proč si peníze půjčujete. Můžete si tedy nechat proplatit opravu auta, zaplatit složenku za plyn nebo si pouze půjčit na doplacení nového mobilního telefonu.

Nevýhody krátkodobých půjček do 5000 Kč

 • Úroky – úroková sazba bývá mnohem větší, než klasické úroky při dlouhodobých půjčkách.
 • Poplatky – za zpoždění platby za úvěr v daném termínu hrozí vyšší sankční poplatky.

Je-li krátkodobá půjčka bez nahlížení do registru dlužníku, je vhodná pro každého, kdo má v registru záznam a banka by mu již nic nepůjčila. Zároveň by půjčky měly sloužit pouze jako nezbytnost, pokud nemáte opravdu jinou možnost.

Půjčka do 5000 Kč ihned

Online porovnávač půjček do 5000 Kč vám nezávazně vybere tu nejlepší půjčku do 5000 Kč ihned.

>>Získejte peníze do 5000 Kč ještě dnes

 

Krátkodobé půjčky do 5000 Kč přes nebankovní společnosti

Většina krátkodobých půjček se řeší převážně přes nebankovní společnosti. Nemusíte ani dokládat příliš mnoho dokumentů, způsobů na půjčení je mnoho.

Oproti tomu bankovní společnosti (banky) půjčují peníze spíše na delší časové období. Pokud si budete chtít půjčit peníze u své banky, sjednejte si spíše kontokorent.

Kontokorent u banky

Kontokorent si můžete sjednat pouze za předpokladu, že máte v bance založený běžný účet, jestliže žádný nemáte, musíte si ho nejprve založit.

Jedná se o krátkodobý způsob úvěru, čerpáte peníze banky až do předem zvolené výše, která musí být vždy podložena smlouvou mezi bankovní společností a klientem. Kontokorent může také nést název „povolený debet“.

Peníze můžete čerpat i vícekrát za sebou, podmínkou však je, že musíte mít vždy splacen ten předchozí. Výhodou je, že nemusíte pokaždé, když jdete do mínusu, vyřizovat dokumenty s bankou.

Každý kontokorent má své vlastní podmínky podle určené banky. Někdy nemusíte platit nic, pokud peníze brzy vrátíte, jinak platíte automaticky po celou dobu, kdy je váš účet v debetu.

Úvěr se splácí příchozí platbou. Jestliže nejsou na účet zasílány žádné platby, musíte úvěr vždy splatit nejpozději do jednoho roku.

Půjčka Zaplo zde

Nebankovní společnost Zaplo vám půjčí peníze v částce od 1000 do 16000 Kč (opakovaně až 30000 Kč). Je-li to vaše první půjčka u společnosti, dostanete nabídku maximálně na 16000, přičemž na úrocích nezaplatíte nic. Úroková sazba se pohybuje od 0 % podle půjčené částky a také doby splatnosti, která je do jednoho měsíce.

Podmínkou kromě plnoletosti je také české občanství a zároveň také trvalý pobyt na území České republiky. Dále také musíte mít vlastní bankovní účet. Není třeba mít příjem. Peníze máte na účtu během několika minut.

>>Půjčte si od Zaplo první půjčku až do 16000 zdarma ještě dnes zde

 

Faktory ovlivňující výběr nebankovních společností

 • Částka – u krátkodobých půjček se jedná většinou o nižší částky, které nejsou vyšší jak 20 tisíc korun. U některých společností si můžete půjčit jakoukoli částku, jiné mají stanovenou minimální hranici půjčky.
 • Doba splatnosti – splatnost krátkodobé půjčky se odvíjí od částky, kterou si půjčujete. Mohou se tedy pohybovat od splatnosti do 1 měsíce nebo až půl roku.
 • Úroková sazba – úroky bývají vyšší. Hlídejte si také výši RPSN.
 • Doba, za kterou dostanete finance na účet – peníze máte na účtu prakticky ihned, jestliže máte v pořádku všechny doložené dokumenty.
 • Doklady nutné k vyřízení půjčky – k vyřízení půjčky budete potřebovat doklad totožnosti – občanský průkaz. Poté záleží na společnosti od které si půjčujete – ta si případně může vyžádat potvrzení, že máte stabilní příjem nebo výpisy z vašeho účtu.
 • Způsob vyplacení peněz – peníze se převážně vyplácejí na bankovní účet. Nemusíte se s nikým scházet osobně a vyřizovat si hotovost. Zároveň pokud máte stejnou banku jako společnost, která vám peníze půjčuje, máte je na účtu opravdu okamžitě. Všechny nebankovní společnosti však umí posílat peníze díky expresním platbám ihned.

Ostatní podmínky pro půjčení.

 • Doklady z registrů – společnosti si mohou prověřit vaši finanční minulost a současnost. Zjistí si tak, zda nejste již moc zadluženi a budete zvládat splácet.
 • Důvěra – vybírejte si také společnosti podle jejich historie. Čím více naleznete recenzí, tím samozřejmě lépe.

Před výběrem si také jednotlivé společnosti porovnejte, abyste věděli, kdo vám nabídne nejvhodnější variantu, která je shodná s vaší potřebou.

Půjčka Kamali okamžitě

Další nebankovní společnost, která je v současné době velice populární, je Kamali. Ta patří mezi společnosti, které se na trhu pyšní nejnižšími poplatky. Půjčku můžete mít ve výši 1000 – 20000 Kč, každý nový klient může požádat maximálně o 10000 Kč.

Způsob vyplacení je pouze na bankovní účet a stejně jako u předchozích, musíte být plnoletí a mít trvalé bydliště na území České republiky.

Není vyžadován příjem ani ručitel. Při splacení půjčky do 14 dnů ji máte zdarma. Peníze vám přijdou do 10 minut nebo ji máte zdarma.

>>Půjčte si od Kamali první půjčku až 10000 zde

 

Krátkodobé půjčky do 5000 Kč není vhodné využívat každý měsíc nebo v podobných krátkých intervalech. Všeobecně pro každý rozpočet domácnosti platí, že příjmy musí převýšit veškeré výdaje.

Jestliže tomu tak není a máte dlouhodobé finanční potíže, řešte primárně zvýšení svého příjmu a snížení výdajů.

Můžete si v práci vzít nějaké směny navíc nebo si najít přivýdělek. Jestliže si totiž budete půjčovat neustále dokola, budete akorát více platit za úroky a různé poplatky s tím spojené.