Copy trading [2024]: Nejlepší broker na sociální obchodování

Copy trading: jak funguje kopírování obchodů úspěšných obchodníků, jaký je nejlepší broker na copy trading a co vše lze pomocí sociálního obchodování kopírovat se dočtete v tomto článku.

Copy trading, kopírování obchodů úspěšných obchodníků na finančních trzích, získává stále na větší popularitě.

Důvod je, že zpřístupňuje obchodování na finančních trzích i lidem, kteří by na nich jinak nikdy neobchodovali.

Proč? To se dozvíte zde.

 

Co je copy trading?

Copy trading vychází z možností nových komunikačních technologií. Pokud sociální trading (sociální obchodování) umožňuje sledovat úspěšnost obchodů konkrétních obchodníků, copy trading s nimi umožňuje přímo obchodovat.

To znamená sledovat jejich transakce a spolu s dalšími sdílet jejich obchodní postup.

 

Copy trading eToro

Copy trading se nepovažuje za investiční poradenství. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je ohrožen.

A dále – copy trading umožňuje nejen kopírovat obchodní transakce jiných obchodníků, ale zároveň i nechat za úplatu kopírovat vlastní obchodní transakce ostatními.

 

Sociální obchodování: Jaký je nejlepší broker na copy trading?

Mezi nejznámější společnosti na sociální obchodování a copy trading patří eToro. Jedná se o společnost, která má pro Evropu licenci od úřadu CySEC  a jejíž obchodní platforma je na vysoké intuitivní a technologické úrovni.

eToro logo

eToro je známá jako přední světová sociální obchodovací síť s historií od roku 2007, kterou nyní využívají miliony registrovaných uživatelů. Více se dozvíte v samostatné copy trading recenzi.

 

Jak funguje copy trading?

Princip kopírování jiných obchodníků je velmi jednoduchý. Kdokoli si může vybrat najít obchodníka a začít kopírovat jeho obchody v reálném čase.

Abyste někoho mohli kopírovat, nemusíte mít žádné výjimečné schopnosti nebo hluboké znalosti trhů.

 

Kopírujete ty nejlepší obchodníky

Na obchodní platformě je vždy seznam obchodníků, které lze kopírovat, včetně údajů o jejich úspěšnosti. V seznamu lze i „filtrovat“ obchodníky dle typu obchodní strategie, rizikovosti, úspěšnosti, ziskovosti i podle národnosti.

Populární investoři na sociální obchodování

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

 

Jak funguje obchod v copy tradingu?

Copy trading není žádná věda. Je jen třeba správně trefit, koho z obchodníků se kdo rozhodne kopírovat. Často stačí i jen použít vlastní hlavu a riziko diverzifikovat.

Rozdělit finance na obchodním účtu mezi více kopírovaných obchodníků.  Je to věc rozhodnutí a několika málo kliků.

 

Sociální obchodování CopyTrader diverzifikace

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Kdo má jasno, přidělí k němu část svého kapitálu z účtu a spustí kopírování. To funguje automaticky. Když kopírovaný obchodník provede transakci, stejnou transakci provede i ten, kdo ho kopíruje.

 

Nezapomeňte na ochranu proti ztrátě

Odborníci doporučují u každého z kopírovaných obchodníků nastavit stop-lossy. To je funkce, která zastaví na určené hranici kopírování ztrátového obchodu.

Kdo si není ještě úplně jistý, že zvládne správně kopírovat úspěšné obchodníky, může vždy nejdříve využít demo účet.

 

Jak na copy trading (video)?

Prohlédněte si video:

 

 

Co lze v copy tradingu kopírovat?

V případě copy tradingu na úspěšném obchodu vydělají všichni zúčastnění. Broker za poplatky za uskutečněnou transakci, kopírovaný obchodník za to, že přiměl k jejímu provedení další obchodníky, a kopírující obchodníci na úspěšné transakci.

Obchodníky přitom lze kopírovat z mnoha rozdílných trhů.

Ať už je to forex, akcie (např. Tesla, Apple) burzovní indexy, ETF fondy, komodity (zlato, ropa) a samozřejmě i kryptoměny (BTC, ETH apod.).

Copy trading kryptoměny BTC

Nabídka aktiv, s nimiž lze kopírovat obchodníky, je velice široká.

Běžnou výbavou každé obchodní platformy bývá i správa vlastního profesionální portfolia. To řídí algoritmy, které analyzují trh v reálném čase a kopíruje profesionály.

 

Jak začít obchodovat a kopírovat obchodníky?

1) Založte si účet na eToro (ZDE) a vložte min. 100 USD
({etoroCFDrisk}% účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.)

2) Vyberte si obchodníka podle výkonnosti či jiných dalších měřítek

3) Zadejte částku pro kopírování, potvrďte a začínáte automaticky kopírovat vybraného obchodníka

Jak kopírovat obchodníky na eToro

 

Sociální obchodování: jaký je ideální vklad

Sociální obchodování v současné době podporuje několik různých brokerů. Při jejich výběru je třeba sledovat výši jimi účtovaných spreadů. Dále pak míru transparentnosti, kvalitu podpory a bezpečnost obchodních platforem.

Samozřejmostí bývá i takzvaný poradce, elektronická nápověda, která v reálném časem napovídá obchodníkovi, jak by měl postupovat.

Pro založení účtu na eToro vám stačí 100 USD.

{etoroCFDrisk}% účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

 

Jaké jsou výhody copy tradingu?

  • Není třeba velký kapitál, postačí min. vklad 200 USD.
  • Nemusíte se aktivně o nic starat – pouze automaticky kopírujete ostatní.
  • Vyberete si sami toho, koho budete kopírovat.
  • Můžete začít i bez znalostí.

Nevýhody copy tradingu

  • Můžete utrpět ztrátu.

 

Copy trading jinak: Jak si nechat platit za vlastní strategie?

Kdo má zájem a je ochotný akceptovat riziko, může volit vlastní obchodní strategie. Když bude úspěšný, naváže na sebe další kopírující obchodníky. A za to mu broker zaplatí.

eToro umožňuje také zapojit se do tzv. Programu Popular Investor, vytvářet vlastní investiční strategie, nechat se kopírovat ostatními a dostávat za to zaplaceno.

Požadavky pro zapojení do programu:

požadavky na copy trading popular investor eToro

{etoroCFDrisk}% účtů drobných investorů při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

 

Copy trading může být dobrá volba pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet obchodovat na finančních trzích bez hlubších znalostí.

 

eToro je platforma pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Upozorňujeme, že CFD jsou složité nástroje a je s nimi spojeno vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli pákovému efektu. Při obchodování s CFD u tohoto poskytovatele přichází o peníze {etoroCFDrisk}% účtů drobných investorů. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 kompletních let a nemusí být dostatečným podkladem pro investiční rozhodnutí.

Copy Trading není investičním poradenstvím. Hodnota vašich investic se může zvýšit nebo snížit. Váš kapitál je vystaven riziku.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU velmi volatilní a neregulované. Bez ochrany spotřebitele. Na zisky se může vztahovat daň.

Společnost eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.

Můžete také použít demo účet bez rizika zde.