Velká Revolut recenze [2024] aneb proč si (ne)pořídit Revolut kartu

Revolut recenze: kdy se vyplatí a proč si (ne)pořídit Revolut kartu. Čtěte v recenzi: výhody + nevýhody, kurzy, poplatky, výběry, akcie – vše najdete přehledně v tomto článku.

Revolut recenze: Revolut je služba, která pod křídly britské společnosti nabízí alternativu k běžné platební kartě.

Její pořízení se vyplatí především u plateb v zahraničí a při častých převodech cizích měn. Ušetřit s ní lze stovky až tisíce korun ročně.

Revolut se ve svém základním fungování od standardní platební karty příliš neliší. Založíte si účet a obdržíte Revolut kartu.

Zde ale začínají první odlišnosti.

Nezakládáte si totiž žádný bankovní účet, jde v podstatě o předplacenou kartu. Na ni si vložíte peníze a používáte ji tak, jak jste byli zvyklí u své dosavadní platební karty. Revolut je však hned v několika ohledech výhodnější, o tom ale níže.

Celá služba se ovládá skrze mobilní aplikaci, dostupnou v App Storu i Google Play. Desktopová verze neexistuje, stejně jako žádná fyzická kamenná pobočka. Aplikace je velmi přehledná, jednoduchá na ovládání a kompletně přeložená do českého jazyka.

Revolut recenze vám níže vysvětlí vše podstatné.

 

Revolut přehled na mobilu

 

Revolut recenze: Revolut karta

Revolut karta, jakožto základ všech operací, je běžnou debetní kartou. Je na ni tedy potřeba nejprve vložit peníze.

K tomu slouží tři možnosti.

Buď využijete svoji platební kartu, což je nejjednodušší a nejlevnější metoda, nebo peníze pošlete bankovním převodem. Protože ale Revolut nemá účet u žádné české banky a peníze tak vlastně posíláte do zahraničí, může si vaše banka za tuto transakci účtovat poplatky. Třetí možností je převod pomocí Apple Pay nebo Google Pay.

Revolut karta funguje jako jakákoliv jiná platební karta. Platit se s ní dá v kamenných obchodech, na internetu, umožňuje i vybírání z bankomatů. Není třeba se obávat, že doje k přečerpání peněz, karta není žádným způsobem napojena na váš bankovní účet.

Kromě fyzické karty si můžete zřídit i jen virtuální kartu v mobilní aplikaci. Sloužit bude pro převádění peněz do cizích měn a platbách na internetu.

Vzhledově karta vypadá jako běžné platební karty. Obsahuje embosované číslo karty, platnost, vaše jméno, CVC kód pro platby přes internet a magnetický proužek.

Revolut recenze_karta a aplikace

 

 

Výhody aneb proč si kartu Revolut vlastně pořídit?

Výhodnější kurz při platbě kartou než u českých bank

Jak již bylo zmíněno, význam Revolut roste s platbami v zahraničí. Že je lepší v cizině platit kartou než používat směnárny a platit hotově, to už ví každý.

Už se ale tolik neřeší, v jakém kurzu platba kartou probíhá a jaké rozdíly mezi aktuálním kurzem a tím, v jakém platíte, panují. Právě na tom ale banky vydělávají.

Revolut tuto taktiku neuplatňuje, směňuje za výhodnější středové kurzy. Může se zdát, že jde o drobné, že rozdíly mezi kurzy nejsou až tak zásadní, ale pokud v zahraničí platíte často, jde už o významnou částku. Řečí čísel to je 3-5 % z každé transakce.

Revolut sledování měn

 

Žádné poplatky

Ani veřejně přiznané, ani skryté. Revolut si neúčtuje žádné poplatky za transakce, neplatíte za vedení účtu ani za výběry z bankomatu. Při výběrech z bankomatu se nenechte překvapit, pokud se vám ve vyúčtování nějaký poplatek objeví. Jde však o poplatek provozovatelů bankomatů. Revolut vám ušetří ten druhý poplatek, který by vám mohla účtovat vaše banka.

Má to své limity, které však lze odstranit placeným typem účtu. Zdarma lze také poslat peníze na jakýkoliv bankovní účet na světě.

Revolut logo

 

Vedení účtu v mnoha světových měnách

Nejlevnějším způsobem, jak platit v zahraničí, je platit přímo lokální měnou. Revolut umožňuje v rámci jedné karty a aplikace vést účet až ve 30 světových měnách, díky čemuž při platbách v zahraničí výrazně ušetříte.

Jde o tyto měny: CZK, USD, EUR, GBP, dále pak AED, AUD, BGD, CAD, CHF, DKK, HKD, HRK, HUF, ILS, JPY, MAD, MXN, NOK, NZD, PLN, QAR, RON, RUB, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR.

Revolut směna měn CZK na EUR

 

Bezpečnost vašich financí

Protože Revolut karta funguje na principu dobíjení, vždy operujete s omezeným počtem peněz. Jednak tak nemůžete utratit vše, co máte na účtu, když navíc kartu ztratíte, nebo dojde k jejímu zneužití, také nepřijdete o vše.

Kartu jde v aplikaci kdykoliv zablokovat i následně odblokovat. Užitečnou funkcí je zabezpečení na základě polohy. Pokud k platbě dojde jinde, než se nacházíte, ihned se to dozvíte a veškeré platby se zablokují.

 

TIP: Získejte nyní odměnu 3000 Kč zdarma od Raiffeisenbank

 

Revolut recenze aneb další užitečné funkce Revolut

Možnost nákupu kryptoměn

Kromě vedení účtu ve 30 měnách nabízí Revolut také možnost nákupu a prodeje kryptoměn. Podporované jsou Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin cash a XRP.

Revolut a kryptoměny a pojištění

 

Šetřete s Trezorem

S Revolutem můžete také šetřit. Funkce Trezor každou vaši transakci zaokrouhlí na celou částku. Zaokrouhlené peníze navíc uloží do virtuálního trezoru, odkud je lze kdykoliv vybrat. Ukládat do Trezoru můžete i pravidelně.

 

IBAN číslo pro cizí měny

Pro eura a britské libry umožňuje Revolut zřídit lokální IBAN číslo. Můžete pak v těchto měnách na Revolut kartu přijímat platby. Karta se pak chování jako běžný účet v zahraniční měně.

S IBAN číslem souvisí i možnost platby přes odkaz, která umožňuje snadno přijmout peníze. V aplikaci vygenerujete odkaz, na který když odesílatel peněz klikne, přes platební bránu, speciálně zřízenou pro tuto operaci, zaplatí požadovanou částku kartou.

 

Mějte své finance pod kontrolou

Díky funkci rozpočtování je velmi snadné organizovat své výdaje. Pokud jste plánovací typ, nastavíte si, kolik chcete měsíčně utratit za stravu, cestování či nákupy. V aplikaci poté už jen sledujete, jak vám plnění nastavených cílů jde.

V aplikaci také lze kdykoliv vypnout bezkontaktní platby, výběry z bankomatů či online platby.

Revolut rozpočet

 

Plaťte telefonem

K moderním metodám placení dnes patří i platba mobilním telefonem. Revolut podporuje jak systémy Apple Pay, tak Google Pay. Revolut kartu si v aplikaci od Androidu, nebo iOS přidáte jako běžnou platební kartu.

Nečeká vás žádné vyplňování osobních údajů, veškeré potřebné informace si aplikace načte z Revolut aplikace.

 

Obchodujte s akciemi, kryptem i komoditami

Revolut recenze vám prozradí, že s kartou Revolut se můžete pustit i do světa investic a obchodování. Kromě komodit jako např. zlata, stříbra a kryptoměn lze obchodovat i akcie.

V mobilní aplikaci snadno nakoupíte akcie prozatím pouze amerických firem, můžete sledovat jejich tržní hodnotu a rovněž prodávat. Nemusíte si dokonce kupovat ani akcie celé, což v případě velkých firem, jako je například Amazon může znamenat i stovky dolarů.

Revolut umožňuje i nákup zlomků akcií. Případné dividendy se připíší na váš Revolut účet a dozvíte se to ihned přes push oznámení.

Obchodovat můžete pouze v době, kdy je otevřen americký trh (15:30-22:00 hod. našeho času).

Revolut a akcie (Revolut recenze)

U obchodování s akciemi se připravte na limity. Nakoupit musíte vždy alespoň za 1 dolar, maximální obnos na jeden obchod činí momentálně 1 000 dolarů. Revolut si jednou ročně účtuje 0,01 % hodnoty vašeho portfolia jako svoji provizi.

Tyto podmínky jsou společné pro všechny typy karet, další se liší. U bezplatného typu Standard jste omezeni na 3 nákup měsíčně, za každý další si připlatíte 28 Kč. Stejně funguje karta Premium, liší se pouze maximální povolené množství nákupů zdarma, je jich 8. Účet Metal je neomezený.

Kromě toho zaplatíte ještě další poplatky, které vyžaduje americká legislativa. Komise pro cenné papíry (SEC) požaduje 20,70 USD za každý 1 000 000 USD.

Úřad FINRA (Financial Industry Regulatory Authority) si účtuje z každého prodeje akcie nebo ETF 0,000119 USD, minimální poplatek přitom činí 0,01 USD a maximální poplatek 5,95 USD (poplatek TAF).

Funkce Sledování: S touto funkcí můžete sledovat oblíbené akcie s cenami v reálném čase. Také si můžete nastavit cenové výstrahy a budete vědět, když se cena sledované společnosti pohne.

Premium a Metal mají navíc k dispozici akciové zpravodajství.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: JAK KOUPIT AKCIE BEZ POPLATKU

 

Na co si dát pozor aneb jaké Revolut skrývá nevýhody?

Výběr z bankomatu: pozor na limity

To, že Revolut funguje zdarma a bez poplatků, má svá omezení. Za výběr z bankomatů se neplatí (při standardním typu účtu) pouze do výše 4 500 Kč měsíčně. Poté si společnost účtuje 2 % z každého výběru, což však může být i tak výhodnější než poplatky, které si některé banky účtují za výběry v zahraničí.

Limity platí na celkový objem transakce. Zde se poplatky neúčtují do výše 120 000 Kč.

 

O víkendu jinak

Revolut se chrání proti znehodnocení měnového kurzu o víkendu, kdy jsou zavřené tradiční burzy. Proto za převod peněz v sobotu a v neděli zaplatíte o 0,5 % až 1 % více než během pracovního týdne. Pokud tak vyrážíte o víkendu na dovolenou, myslete na včasný převod peněz na vaši Revolut kartu.

 

Pozor na některé měny

Výhodné kurzy s Revolutem nemusí platit pro všechny měny na světě. Když budete chtít platit s thajským bahtem, ukrajinskou hřivnou nebo gruzínským lari, raději si předem zkontrolujte kurz, ať vás výsledek transakce později nepřekvapí.

Revolut recenze popisuje níže také typy účtů.

 

Jak Revolut funguje?

Říkáte si, že je zvláštní, že neplatíte za vedení účtu, provedené transakce a Revolut neprofituje ani z kurzových rozdílů. Jak tedy vydělává?

Za každý nákup, ať už v kamenném obchodě, či na internetu, který pomocí Revolut karty zaplatíte, si společnost strhává od provozovatele terminálu určitý podíl z celkové částky.

Jde sice o velmi malá procenta, vzhledem k množství provedených transakcí už můžeme hovořit o významném příjmu. Vždyť jen k červenci 2019 měl Revolut přes 6 000 000 klientů po celém světě. Ke konci roku se toto číslo pohybuje kolem 8 000 000.

Dalším zdrojem příjmů jsou nadstandardní operace, jako například převody a výběry nad stanovené limity a placené účty.

 

TIP: Jak online vydělat peníze?
Podívejte se na těchto 35+ tipů, jak lze vydělávat peníze na internetu.

Znáte je všechny? 

 

 

Jaké jsou typy Revolut účtů?

Revolut nabízí pět typů účtů – Standard, který je zdarma, a placené Plus, Premium, Metal a Ultra. Liší se výšemi limitů, ať už u transakcí, nebo výběru z bankomatů a množstvím přidaných služeb. V této Revolut recenzi o nich za chvíli získáte další informace.

Placené účty nabízejí lepší zákaznickou podporu či cestovní pojištění zdarma. To funguje v rámci celého světa a platí pro lékařské a zubní ošetření nebo odškodnění za zpoždění letů a zavazadel.

Revolut recenze_karta Premium

Benefitem u členství Premium a Metal je možnost nákupu Lounge Key vstupenky, která vás opravňuje k přístupu do salónků na letištích.

Zde se můžete, najíst se, osprchovat, pracovat či jen načerpat síly před dalším letem. U Premium a Metal účtů jsou vstupy se slevou.

Revolut recenze_karta Metal

Nejdražší typ účtu – Ultra– je specifický třeba funkcí cashback. Za každou platbu kartou Revolut se vám v jakékoliv měně si zvolíte vrátí 1,2 % ze zaplacené částky.

 

Revolut recenze STANDARD PLUS PREMIUM METAL ULTRA
Měsíční cena zdarma 114,99 Kč 219,99 Kč 349,99 Kč 1100 Kč
Doručení karty 4,99 GBP zdarma zdarma zdarma zdarma
Směna měny bez poplatků (po-pá) 1000 eur/měs. 3000 eur/měs. neomezeno neomezeno neomezeno
Limit výběrů z bankomatů 200 eur 200 eur 400 eur 800 eur 55 000 Kč
Cashback ne ne ne ano ano
Cestovní pojištění ne zdarma zdarma zdarma zdarma
Zákaznická podpora běžná běžná prioritní prioritní prioritní
Kryptoměny směna za 1,49 % směna za 1,49 % směna za 0,99 % směna za 0,99 % směna za 0,49 %
Možnost vstupu do letištních salónků ne ne se slevou se slevou neomezeně
Vzhled karty určený určený volitelný speciální kovový speciální platinový

*aktuální plány si prosím ověřte (některé funkce mohou podléhat dalším poplatkům)

 

Jak si snadno založit Revolut účet?

K tomu, abyste mohli začít čerpat výhody karty Revolut, vám stačí pár kroků.

Jděte na oficiální web Revolut (klikněte zde) a vyplňte své telefonní číslo. Na telefon vám přijde odkaz pro stažení aplikace a postupujte podle instrukcí. Revolut po vás bude vyžadovat kromě tel. čísla telefonní také jméno, datum narození, adresu a e-mailovou adresu.

Poté dojde k ověření totožnosti, přímo do aplikace nahrajete snímek svého občanského průkazu a také fotografii obličeje. K aktivaci účtu je třeba provést první vklad ve výši 300 Kč.

Ihned po registraci a aktivaci můžete využití virtuální platební kartu. Na tu fyzickou, za kterou zaplatíte poštovné, si několik dní počkáte.

Ve chvíli, kdy se vám stane, že kartu ztratíte, nebo máte podezření o její krádeži, prvně ji skrze svoji aplikaci zablokujte. Poté stačí nahlásit krádež nebo ztrátu (také v aplikaci) a vyplnit žádost o objednání náhradní karty za poplatek.

Revolut recenze_karta do zahraničí

 

Závěrem aneb kdy se karta Revolut skutečně vyplatí

Pokud byste měli v plánu si kartu Revolut pořídit jen pro používání v rámci České republiky, mnoho výhod vám nepřinese. Její používání zde je téměř totožné, jako u běžných platebních karet. Navíc musíte myslet na dobíjení.

Ve chvíli, kdy však vycestujete do zahraničí, představuje Revolut jasnou výhodu. Nemusíte se zahraničním obchodovat, ani tam platit příliš často, už při jedné týdenní dovolené s Revolut kartou ušetříte stovky korun.

Další výhody přichází s platbou na internetu. Pokud nakupujete na serverech, ke kterým nemáte stoprocentní důvěru, vyplatí se pro platby zde používat právě Revolut kartu.

Získejte až 1000 Kč zdarma
Vyberte si z těchto bonusů zdarma, který se hodí právě vám.